Sobota , 30. 11. 2024

Ondřej

ADATA flash disky UC360 a UC370

20. 06. 2017

20. 06. 2017

ADATA Technology představila dva OTG flash disky UC360 a UC370. Díky protokolu „on the go“ (OTG) umožňují oba disky rychlé připojení v podstatě ke všem typům zařízení s USB konektorem bez nutnosti instalace dodatečných ovladačů. Oba disky jsou takříkajíc 2-v-1, protože UC360 obsahuje konektory USB-A a micro USB, zatímco UC370 kombinuje v jednom těle USB-A a USB-C. Data se přenáší rychlostmi USB 3.1 a oba disky jsou navrženy jako odolné a snadno připojitelné, ať už máte raději Windows, Mac OCS, Android nebo jinou platformu, jako třeba herní konzoly a chytré televize. Zákazníci si mohou vybrat z variant 16 GB, 32 GB a 64 GB.

UC360 dokázalo do svého ultra kompaktního těla vměstnat USB-A- i micro USB konektor. Má pohodlné poutko pro zavěšení na svazek klíčů, batoh, opasek nebo kamkoliv jinam. Díky tomu se jen těžko ztratí a dělá tak mobilitu ještě snadnější. Navíc váží jen 3,8 g a ve své super lehké kategorii redefinuje univerzální konektivitu s rychlostí až 5 Gb/s.

Na základě rychle rostoucí popularity univerzálně otočitelného konektoru USB-C vytvořila ADATA OTG disk UC370. Na jednom konci má všudypřítomný USB-A konektor, zatímco na druhé se objevuje USB-C. Disk, který se nachází mezi nimi, tak mohou zákazníci připojit k záplavě zařízení, od těch tradičních až po zbrusu nová. UC370 podporuje rychlosti až 10 Gb/s a váží pouhých 3,7 g. Je také vybaven integrovaným poutkem, které usnadní přenášení i ukládání, a má stylovou krytku pro USB-C konektor.

I když jsou oba disky velmi kompaktní a lehké, jak UC360, tak UC370 jsou vyráběny za použití technologie chip-on-board, která je známá také pod označením COB. Jsou proto docela odolné a dobře chráněné proti nárazům, pádům, prachu a tekutinám. Oba také mají ve svých krytech místo plastu kov, což jejich odolnost jen zvyšuje, a to při zachování štíhlého a stylového designu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.
Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.

Nepřehlédněte

Říká se, že „internet nikdy nezapomene“, ale to je jen zbožné přání. Ukládání dat na servery vyžaduje peníze, čas a úsilí. Nakonec něco, na čem vám záleží, bude z webu navždy vymazáno. Dobrá zpráva je, že s tím můžete něco udělat už teď.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek