Středa , 07. 05. 2025

Stanislav

ADATA uvádí nejkompaktnější externí SSD s USB Type-C

21. 07. 2016

21. 07. 2016

ADATA Technology, přední výrobce špičkových DRAM modulů a produktů s NAND Flash pamětí, dnes představuje externí SSD disk SE730. Je kompatibilní s operačními systémy Windows, Mac OS a Android, díky čemuž pohodlně rozšíří kapacitu úložišť většiny notebooků, ultrabooků, stolních počítačů a dokonce i media boxů a herních konzolí.

SE730 je vybaven konektorem USB Type-C a krytím IP68. Při výrobě byly použity pečlivě vybrané a certifikované řídící a paměťové čipy, které navíc prošly zevrubným testováním ADATA. Podobně i výroba desek plošných spojů a jejich osazení součástkami splňuje nejvyšší standardy ADATA, které navíc doplňuje nadstandardní tříletá záruka.

TIP: Recenze Transcend SDXC 128 GB Ultimate pro 4K UHD

Disk SE730 nabízí v superkompaktním těle vážícím pouhých 33 g zápis a čtení rychlostmi až 500 MB/s. V době uvedení je nejmenším externím SSD diskem s oboustranným konektorem USB Type-C na světě. Data přenáší pomocí protokolu USB 3.1 Gen 2. Díky pískovanému kovovému povrchu a robustnímu designu získal oficiální osvědčení o prachuvzdornosti a voděodolnosti podle normy IEC IP68 a také armádní certifikát odolnosti proti nárazům. SE730 nabízí v kategorii externích SSD disků špičkový design, výkonnost a mobilitu; při tom váží méně než golfový míček a vejde se bez problémů do dlaně.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.
Vyznávám klasická řešení bez zbytečného pozlátka. Původně jsem chtěl otestovat levná klasická drátová sluchátka HIVE W1, protože, proč zbytečně platit za baterii a další věci, když mi stačí kabel? Chvíli jsem se proto “cukal”, když mi nabídli HIVE XL. Nakonec jsem podlehl moderně a svolil k testu...

Nepřehlédněte

Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek