Pátek , 19. 04. 2024

Rostislav

Canon ME200S-SH – to nejlepší ze systému Cinema EOS

13. 04. 2016

13. 04. 2016

Společnost Canon uvádí kompaktní profesionální víceúčelovou videokameru ME200S-SH, která se může pochlubit proslulým systémem značky Canon pro automatické zaostřování využívající technologii duálních pixelů CMOS. Nová kamera je ideální pro širokou škálu použití od televizního vysílání a filmové produkce až po vědecké účely a tvorbu přírodopisných dokumentů.

Základem ME200S-SH  je CMOS snímač Super 35 mm s rozlišením 8,29 megapixelů. Nová videokamera tak nabízí stejně vynikající obrazovou kvalitu jako filmové kamery systému Cinema EOS a zajišťuje konzistentní a velmi působivé výstupy. Technologie značky Canon pro převzorkování obrazu umožňuje zachytit scény do mimořádně čistých a ostrých snímků ve  Full HD rozlišení, které kromě filmařů a dokumentaristů ocení i vědečtí pracovníci. Díky nahrávání ve Full HD kvalitě při snímkovacích frekvencích 50p a 59,94p je nová videokamera vhodná i pro pořizování sportovních záběrů, natáčení divoké přírody nebo pro video sledování.

Kamera ME200S-SH podporuje korekci Canon Log, díky které mají uživatelé k dispozici dynamický rozsah až 12 EV, a tedy i jistotu zachování detailů v nejjasnějších oblastech záběru i ve stínech. Canon Log tak představuje další výhodu pro všechny, kteří dnes využívají kamery jako EOS C100 Mark II nebo EOS C300 Mark II, protože zjednodušuje dosažení požadovaných výstupů v rámci postprodukce. Stejně jako filmové kamery systému Cinema EOS se i model ME200S-SH může pochlubit režimem širokého dynamického rozsahu Wide DR, který umožňuje přímé použití záběrů bez jakýchkoli nebo jen s minimem následných úprav. Tento režim tak ještě více zrychluje postprodukční práce. 

Canon ME200S-SH  využívá bajonet EF s aretací Cinema Lock, díky kterému je nová kamera kompatibilní s rozsáhlou řadou objektivů systémů Canon EF a EF-S i s filmovými objektivy se servopohonem. Společnost Canon dnes uvedla i nový filmový objektiv se servem CNE1880mm T4,4 L IS KAS S, který je pro videokameru ME200S-SH perfektním společníkem díky svým kompaktním rozměrům, nízké hmotnosti i podpoře vzdáleného ovládání zoomu a zaostřování pomocí dálkového ovladače Canon  RC-V100.

 

Dokonalé ovládání

Canon vybavil ME200S-SH svým vysoce účinným systémem automatického zaostřování, který využívá technologii duálních pixelů CMOS. Nejnovější videokamera se tak může pochlubit plynulým, rychlým a vysoce výkonným kontinuálním automatickým zaostřováním, díky kterému mohou uživatelé snadno zaznamenat pohybující se objekty – například během natáčení sportovních událostí nebo při pořizování přírodopisných filmů. K dispozici jsou i uživatelská přizpůsobení obrazu, která umožňují přednastavit a uložit preferovaná nastavení. Začít s nahráváním oblíbeným způsobem pak uživatelé mohou prakticky okamžitě po zapnutí videokamery.

Vynikající kvalita záběrů při denním světle i za takřka naprosté tmy

Díky rozsahu citlivosti ISO 320 až 204 800 je kamera ME200S-SH univerzálním nástrojem pro natáčení v obtížných podmínkách při nedostatečného osvětlení, například ve sportovních halách nebo při pořizování záběrů noční přírody. Možnosti využití nové kamery při špatných světelných podmínkách nebo po západu slunce ještě zvýší zatažení vestavěného infračerveného filtru – uživatelé pak mohou natáčet v infračerveném spektru.

 

Kompaktní a flexibilní aneb kamera vhodná i pro velmi stísněné prostory

Canon ME200S-SH vychází z kamery ME20F-SH a v kompaktním těle disponuje pokročilými funkcemi pro zpracování obrazu. Díky malým rozměrům nového modelu mohou uživatelé snadno natáčet sportovní události z nadhledu, pořizovat záběry ve vozidlech, využívat robotickou hlavu nebo dokonce umístit kameru na létající dron. Kamera ME200S-SH tak otevírá zcela nový svět tvůrčích příležitostí a možností. Flexibilita činí z nové kamery ideální zařízení pro natáčení v omezených prostorách, pro použití v pevných instalacích i pro pořizování záběrů v neobvyklých a diskrétních pozicích. Tvůrčí svobodu podstatně zvyšují i možnosti vzdáleného provozu, které obzvláště ocení tvůrci přírodopisných snímků v divoké přírodě – tedy všichni autoři, kteří nechtějí při natáčení vyrušit objekt svého zájmu.

 

Konektivita pro zařazení do individuálních workflow

Canon ME200S-SH podporuje nahrávání na řadu zařízení třetích stran a umožňuje tak přímé zařazení kamery do stávajících workflow. Například výstupní konektory HDMI a 3G/HD-SDI umožňují snadné propojení s monitory i nahrávacími zařízeními. Součástí ME200S-SH je i několik konektorů pro vzdálené ovládání a nový model je kompatibilní s dálkovým ovladačem Canon RCV100, který zajišťuje úplnou vzdálenou kontrolu nad kamerou.

 

Klíčové vlastnosti videokamery ME200S-SH:

  • Vysoce kvalitní výstup ve Full HD rozlišení
  • Skvělý výkon při špatných světelných podmínkách
  • Pokročilé automatické zaostřování a kontrola nad obrazem
  • Snadná instalace i vzdálené nastavování
  • Flexibilní konfigurace
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nejsem fandou „špuntových“ sluchátek, raději mám na hlavě něco jako Otík z filmu Vesničko má středisková a podobně jako on bez drátů, HIVE 2 joy mi plně vyhovují. Přesto chápu, že vy můžete mít preference zcela jiné. Na velikosti jednoduše záleží. Pins jsou pravým opakem, subtilní True Wireless řešení zdaleka nesází pouze na velikost, tedy malost…
Jak oznámila firma Dolby Laboratories, budou první evropské stanice s HDTV používat Dolby Digital. Ten bude integrován přímo do set top boxů.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek