Úterý , 26. 11. 2024

Artur

Canon mění svět fotografování a snímání videí systémem EOS R

06. 09. 2018

06. 09. 2018

Canon, světový lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, dnes opět posouvá hranice fotografování a natáčení videí představením svého nového systému EOS R. Po 30 letech od uvedení původního, nadčasového EOS systému, přichází nový a odvážný systém EOS R, který revolučně rozšiřuje možnosti fotografování. Nový RF bajonet byl navržen v perfektní optické, mechanické a elektronické kombinaci tak, aby zachytil jedinečné okamžiky tak, jak to nikdy dříve nebylo možné.

Od jeho počátku v roce 1987 se systém EOS – včetně Cinema EOS systému – stal jedním z nejuznávanějších zobrazovacích systémů na světě. Dnešní představení posouvá EOS systém do nových rozměrů, zachovává to nejlepší z existujícího a zlepšuje výkon, možnosti konstrukce objektivů a rozšiřuje vlastní tvořivost. Nový RF bajonet byl zkonstruován na kvalitních základech existujících EF bajonetů a je výsledkem pečlivého a dlouhodobého vývoje Canon inženýrů, kteří navrhli ohromující optický systém s bajonetem o průměru 54 mm vzdáleným 20 mm od snímače. Tato konstrukce jim dává mnohem větší svobodu při dalším vývoji objektivů. Nový bajonet s 12 konektory umožňuje pokročilou komunikaci a přenos energie mezi objektivy a těly fotoaparátů, čímž dále vylepšuje možnosti vývoje nových objektivů s kvalitnějším výsledným obrazem a vylepšeným uživatelským rozhraním.

„Když jsme před 30 lety uvedly systém EOS, poslali jsme do světa jasnou zprávu o budoucnosti fotografie. Jelikož jsme jednou z nejikoničtějších značek ve světě zobrazovacích technologií, naše závazky přetrvávají i nadále. Canon bude neustále investovat do jedinečného světa EOS a vyvíjet nové fotoaparáty, objektivy a příslušenství, které budou posouvat hranice kvality obrazu, optiky a výkonu. Na to se budeme soustředit, a přitom uspokojovat nikdy se nezastavující potřeby a požadavky našich zákazníků,“ komentuje Yuichi Ishizuka, prezident a CEO Canon EMEA.

Nový systém byl sestrojen za nedocenitelné pomoci profesionálních fotografů a kameramanů. Systém EOS R s RF bajonetem a technologií Dual Pixel CMOS AF přináší bezkonkurenční optický výsledek, nejrychlejší systém automatického zaostřování na světě1 a hbitou komunikaci mezi tělem fotoaparátu a objektivem. Okamžitý výkon, vynikající ergonomie a nadprůměrná, nekompromisní kvalita obrazu – to jsou synonyma systému EOS a ty jsou také synonymy pro nový systém EOS R.

Díky technologii Dual Pixel CMOS AF umožňuje nový EOS R systém svým uživatelům fotit a točit v prostředí s extrémně nízkým množstvím světla za udržení přesného zaostřování. Malý a decentní, EOS R systém nabízí flexibilitu a poskytuje intimitu skrze velmi tichou závěrku. Dále nabízí nejvyšší standard formátu videa z jakéhokoliv Canon EOS zařízení, mimo řadu EOS Cinema, umožňující kameramanům vytvářet filmové příběhy v kvalitě 4K (10-bit) skrze HDMI. Celý tento systém má vylepšenou ergonomii, elektronický hledáček a nabízí možnosti dalších úprav dle vlastních potřeb, což umožňuje fotografovi či kameramanovi, aby se soustředili zejména na tvorbu, a nikoliv na své zařízení.

Systém EOS R dědí všechny kvalitativní výhody existujícího systému EOS, zejména plnou kompatibilitu s existujícími EF a EF-S objektivy a příslušenstvím2, vylepšuje své možnosti použitím jednoho ze tří nově vyvinutých adaptérů, a tím rozšiřuje hranice pro snímání obrazu. Canon dnes také představil 4 nové objektivy, kompatibilní se systémem EOS R – RF 28-70mm f/2L USM, RF 50mm f/1.2L USM, RF 24-105mm f/4L IS USM a RF 35mm f/1.8 MACRO IS STM. Díky převzatým vlastnostem existujících Canon objektivů posunou tyto nové, vysoce výkonné objektivy hranice kreativnímu snímání obrazu na vrchol optiky a pokročilého zpracování obrazu v rámci fotografování i natáčení videí. Uživatelé existujícího systému EOS s full frame či APS-C zrcadlovkami navíc mohou využít své objektivy EF a EF-S v systém EOS R díky adaptérům, které objektivům umožní stejný výkon a kvalitu jako při používání na zrcadlovce.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vinylové desky (LP) se v posledních letech dokázaly vrátit na výsluní a jejich prodeje rostou. I malé dítě dnes stále ví, jak gramofonová deska vypadá. S audiokazetami či „cédéčky“ to ale, alespoň zatím, na podobný comeback nevypadá. To však nebrání tomu na tyto hudební nosiče alespoň zavzpomínat.
Google přináší generativní umělou inteligenci a to přímo do své aplikace Mapy Google. Nově pomohou uživatelům najít zajímavá místa pomocí velkých jazykových modelů (LLM). Tato funkce bude odpovídat na dotazy týkající se doporučení restaurací nebo nákupů, například pomocí svého LLM „analyzuje podrobné informace Map o více než 250 milionech míst a důvěryhodné statistiky od naší komunity více než 300 milionů přispěvatelů, abyste mohli rychle zjistit, kam jít.
Postavili jsme proti sobě lehká, otevřená, na uších ležící sluchátka vhodná na doma i na použití venku. Konkrétně druhou generaci legendárních Sennheiser – PX100 II a zajímavý produkt švédského výrobce V-Jays. Již nyní prozraďme, že tak dramatický duel jsme tu dlouho neměli. Rozdíly jsou propastné. A to na obou stranách…
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?
Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek