Čtvrtek , 15. 05. 2025

Žofie

Canon vyvíjí CMOS snímač velikosti APS-H s 250 Mpix

20. 09. 2015

20. 09. 2015

Společnost Canon Europe, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, oznámila, že její mateřská společnost Canon Inc. vyvíjí CMOS snímač velikosti APS-H (přibližně 29,2 × 20,2 mm), který se může pochlubit rozlišením cca 250 miliónů pixelů (19 580 × 12 600). Jde o největší počet pixelů na světě ve třídě CMOS snímačů, které jsou menší než fullframe 35 mm snímače.

Zcela nový snímač umožnil při použití v přístroji vytvořit snímky, na kterých mohli diváci rozpoznat nápis na boku letadla letícího ve vzdálenosti přibližně 18 kilometrů čtverečních.

 

Zvýšení počtu pixelů vede u CMOS snímačů k nárůstu úrovně signálu, který může způsobit určité problémy včetně zpoždění a drobných rozdílů v časování. Nový CMOS snímač společnosti Canon ale i přes mimořádně velký počet pixelů přenáší data opravdu velmi vysokou rychlostí 1,25 miliardy pixelů za sekundu, za čímž stojí řada vylepšení včetně miniaturizace a dokonalejšího zpracování signálů. Snímač tak umožňuje vytvářet videozáznamy s ultra vysokým počtem pixelů rychlostí až pět snímků za sekundu. Canon navíc i přes opravdu vysoké rozlišení využil u tohoto snímače své neustále zdokonalované technologie, které jsou přizpůsobeny pro práci s miniaturními pixely a disponují vysokou citlivostí a nízkým šumem.

Videozáznam z kamery s přibližně 250megapixelovým CMOS snímačem se může pochlubit rozlišením, které je cca 125× větší než v případě Full HD rozlišení (1 920 × 1 080 pixelů) a přibližně 30× větší než u 4K rozlišení (3 840 × 2 160 pixelů). Díky mimořádně vysokému rozlišení mohou uživatelé obraz oříznout i zvětšit bez negativního vlivu na rozlišení a čistotu výsledného záběru.

Canon plánuje využití této technologie ve specializovaných řešeních pro sledování a předcházení kriminality, v měřících nástrojích s ultra vysokým rozlišením i v dalších průmyslových zařízeních a oblastech vizuálního vyjadřování.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
Po dlouhé době přinášíme unboxing video bezdrátového reproduktoru. Testovaný výrobek se však od těch v poslední době testovaných liší, Genesis Helium 300BT ARGB jsou klasickou stereo soustavou dvou reproduktorů o celkovém výkonu 24 W.

AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Nepřehlédněte

Po myši, chladicí podložce a sluchátkách nám v zásilkovně „přistály“ herní stereo reproduktory, které umí různé „cool“ věci. Hlavně nabídnou bezdrátové připojení pomocí Bluetooth 5.0 a manuální regulaci hlasitosti a basů. Sluchátka Argon 600 nás po zvukové stránce oslovila, bude tomu tak i u reproduktorů?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek