Čtvrtek , 15. 05. 2025

Žofie

Hořčík v konstrukci notebooků Toshiba

Portégé X20W-D

11. 12. 2017

11. 12. 2017

Mezi roky 2012 a 2014 investovala Toshiba více než 8 miliard eur do výzkumu a vývoje nejtenčích a nejlehčích profesionálních notebooků s magneziovým šasi. Součástí tohoto konceptu jsou i rozsáhlé testy, kterými musí notebook projít, aby byl připraven k uvedení na trh. Mezi ně patří například testy MIL-STD-810G a H.A.L.T., které probíhají v prestižním nezávislém německém institutu TÜV Rheinland.

Zpracování hořčíku zahrnuje složitý proces, který vyžaduje rozsáhlé odborné znalosti a inženýrské dovednosti. Tento materiál je při zachování vynikající tvarové stálosti velmi lehký a pevný. Hořčík umožňuje docílit nízké hmotnosti, výborně tlumí nárazy a je odolný vůči korozi. Prokazuje se jako odolnější než plast a mnohem robustnější než hliník, což prémiovým notebookům Toshiba poskytuje vynikající vlastnosti. Odolnost dále zvyšuje vyztužení ve tvaru včelích pláství.

Testovací proces označený jako MIL-STD-810G představuje pro přístroje skutečnou prověrku odolnosti. Každý model notebooků řady X musel před uvedením na trh absolvovat deset zátěžových disciplín. Jedna z nich například ověřuje výdrž při pádu z výšky 76 cm (průměrná výška stolu), a to ne jednou, ale celkem 26krát, na všechny strany, rohy a plochy.

Popsaným procesem vývoje a ověření odolnosti prošly všechny modely notebooků Toshiba současné řady X, jako Portégé X20W-D, Portégé X30-D a Tecra X40-D. Díky hořčíkovému šasi nabízí uživatelům velmi nízkou hmotnost v kombinaci s vysokou užitnou hodnotou. Vysoce výkonný model Toshiba Portégé X20W-D s displejem chráněným sklem Corning® Gorilla® Glass 4 je například tenký pouhých 15,4 mm a váží jen 1,1 kg.

Společnost Toshiba svým profesionálním notebookům řady X natolik věří, že je vybavuje mimořádnou zárukou spolehlivosti Reliability Guarantee Toshiba, která zajišťuje, že pokud zařízení vypoví službu během jednoho roku od nákupu vinou výrobní vady, získá zákazník kromě záruční opravy také celou kupní cenu přístroje zpět. Předpokladem je zaregistrování přístroje do 30 dnů od zakoupení.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Niceboy nás zahrnul novinkami na léto, které jistě byly možnými kandidáty na dárky za vysvědčení. Do této doby byla řada RAZE hlavně odolnými reproduktory bez dalšího pozlátka (levný RAZE mini nepočítejme) v podobě rádia apod. Právě ego to mění a přináší věci, které z něj činí plnohodnotný přehrávač hudby.
Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.
VisionBooků začíná být na trhu podobně jako modelů BMW řady 3, v oněch přídomcích by se jeden pomalu ztratil. Vězte tedy, že 14Wa se objevila vcelku nedávno, s původní 14Wi nemá pranic společného, u Umax nahradil cloudbookem 14Wi-S. Námi testovaný notebook (ano, notebook) má jiný procesor, více RAM a v neposlední řadě místo na pevný disk (zároveň 32 GB eMMC) a RJ45. Mohli bychom říci, že tak tvoří mezičlánek mezi cloubookem a notebookem. Pojďme zjistit čemu se blíží víc?
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
Aktualizováno o fotky dodaného štítu! Nedostatek ochranných pomůcek se stal v boji s nákazou Covidem-19 celosvětovým  problémem. Jejich absence přímo ohrožuje ty, kteří za nás bojují v první linii. Zdravotníci, policisté, hasiči a mnoho dalších, kteří přicházejí do styku s nákazou každý den, nemají dostatek vybavení, které by je dokázalo ochránit. To jsme se rozhodli změnit.

Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek