Úterý , 15. 07. 2025

Jindřich

Kritická zranitelnost na Wikipedia.org a dalších „Wiki“ stránkách

11. 02. 2014

11. 02. 2014

Check Point Software Technologies Ltd. informoval o odhalení kritické zranitelnosti v populární webové open-source platformě MediaWiki, která je používána k vytváření a správě „wiki“ stránek. Platforma MediaWiki zahrnuje i Wikipedia.org, šestou nejnavštěvovanější webovou stránku na světě1 s více než 94 miliony unikátních návštěvníků za měsíc.

Tato kritická zranitelnost v MediaWiki (verze 1.8 a vyšší) umožňovala vzdálené spuštění škodlivého kódu a útočníci mohli získat plnou kontrolu nad zranitelným webovým serverem. Check Point okamžitě upozornil WikiMedia Foundation a informoval o zranitelnosti a po jejím ověření vydala WikiMedia Foundation potřebné aktualizace a opravy softwaru MediaWiki.

Pokud by zranitelnost nebyla odhalena, mohli útočníci ovládat webový server Wikipedia.org nebo jakoukoli jinou „wiki“ stránku fungující na platformě MediaWiki a potenciálně mohli infikovat škodlivým kódem uživatelská zařízení návštěvníků stránek.

WikiMedia Foundation vydala po odhalení zranitelnosti společností Check Point bezpečnostní aktualizaci svého softwaru a vyzvala všechny zákazníky MediaWiki, aby co nejdříve aplikovali bezpečnostní záplaty.

Je to teprve třetí zranitelnost od roku 2006 spojená se vzdáleným spuštěním kódu, která byla nalezena v platformě MediaWiki.

Zdroj: Tisková zpráva

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Znáte cloudové úložiště? To je to magické místo, kde mizí vaše data, aby se znovu objevila kdekoli na světě, kdykoli si vzpomenete. Ale jak bezpečné toto místo je? A může váš cloudový účet někdo vykrást, nebo jsou vaše data chráněná lépe než Fort Knox? A co vlastně znamená end-to-end a zero-knowledge šifrování nebo dvoufaktorová autentizace? Připravte se na informativní jízdu světem cloudové bezpečnosti, kde zjistíte, zda jsou vaše online data skutečně v bezpečí.   
Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)

Spousty souborů, videa, obrázky a hudba se závratnou rychlostí rozrůstají, a už ani nevíme, kam s nimi. Než bude vše přístupné a dostupné online ještě chvíli potrvá, a tak se v mezičase můžeme upírat jedině k pevným diskům. A pokud to má mít řád a efekt, chce to síťové úložiště NAS.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek