Úterý , 26. 11. 2024

Artur

Neopatrní zaměstnanci největší bezpečnostní hrozbou

29. 10. 2014

29. 10. 2014

Check Point zveřejnil výsledky třetí výroční zprávy o mobilní bezpečnosti, podle které 95 % respondentů řeší problémy se zabezpečením a podporou BYOD (Bring Your Own Device).

Průzkumu se zúčastnilo téměř 800 IT odborníků a zpráva upozorňuje na přetrvávající znepokojení nad snadným pohybem citlivých podnikových informací mimo spravovaná firemní prostředí a zároveň poukazuje na nedostatečná bezpečnostní školení a riziko mobilních hrozeb v důsledku malého povědomí zaměstnanců o bezpečnosti.

TIP: Celá studie „The Impact of Mobile Devices on Information Security“ je k dispozici na stránce www.checkpoint.com/capsule.

Klíčová zjištění:

  • Největší hrozba se nachází uvnitř organizace – 87 % dotázaných odborníků věří, že největší bezpečnostní hrozbou pro mobilní zařízení jsou neopatrní zaměstnanci. Téměř dvě třetiny respondentů uvedlo, že poslední velké narušení zákaznických dat bylo pravděpodobně v důsledku neopatrnosti zaměstnanců.
  • Mobilní zařízení jsou stále častěji používaná v podnikových sítích – Přestože jsou neopatrní zaměstnanci nejslabším článkem mobilního zabezpečení organizací, 91 % IT profesionálů vidí v posledních dvou letech nárůst počtu osobních mobilních zařízení s přístupem do podnikové sítě. 56 % dotázaných v roce 2014 spravovalo podniková data na osobních zařízeních zaměstnanců, zatímco v roce 2013 to bylo pouze 37 %.
  • Očekává se nárůst počtu mobilních bezpečnostních incidentů – 82 % dotázaných bezpečnostních odborníků očekává, že počet bezpečnostních incidentů nadále poroste a rok 2015 bude rizikový. Navíc téměř všichni respondenti (98 %) vyjádřili znepokojení nad dopadem mobilních bezpečnostních incidentů, největší starosti v oblasti mobilní bezpečnosti jim dělají ztrácené a odcizené informace.
  • Náklady na mobilní bezpečnostní incidenty nadále rostou – V roce 2014 došlo ke zvýšení nákladů spojených s nápravou po mobilních bezpečnostních incidentech. 42 % dotázaných IT manažerů uvedlo, že mobilní bezpečnostní incidenty stojí jejich organizace více než 250 000 dolarů.
  • Android je i nadále vnímán jako platforma s největšími bezpečnostními riziky – V roce 2013 vnímalo Android jako platformu s nejvíce bezpečnostními riziky 49 % dotázaných, v letošním roce dokonce 64 procent – ve srovnání s Apple, Windows Mobile a Blackberry.

„Z našeho průzkumu 2014 Mobile Security Survey jasně vyplývá, že IT odborníci neočekávají pokles mobilních bezpečnostních hrozeb a dokonce se připravují na nárůst incidentů v roce 2015,“ říká Dorit Dor, produktová viceprezidentka společnosti Check Point Software Technologies. „Představili jsme komplexní mobilní řešení Check Point Capsule, které pomáhá řešit tyto výzvy a zajišťuje bezproblémové zabezpečení bez ohledu na typ zařízení nebo pohyb dat.“

Zdroj: Tisková zpráva

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?
Vyznávám klasická řešení bez zbytečného pozlátka. Původně jsem chtěl otestovat levná klasická drátová sluchátka HIVE W1, protože, proč zbytečně platit za baterii a další věci, když mi stačí kabel? Chvíli jsem se proto “cukal”, když mi nabídli HIVE XL. Nakonec jsem podlehl moderně a svolil k testu...

Pokud však nepřichází, přestaň čekat dál... Nabízí se parafráze populární písničky, která by mohla pokračovat v duchu, že stačí střídavý, střídavý elektrický proud a do něj připojit TP-Link TL-WA855RE. Samozřejmě to chce také tu Wi-Fi, ale kdo by se zabýval takovými drobnostmi?

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek