Sobota , 30. 11. 2024

Ondřej

Neopatrní zaměstnanci největší bezpečnostní hrozbou

29. 10. 2014

29. 10. 2014

Check Point zveřejnil výsledky třetí výroční zprávy o mobilní bezpečnosti, podle které 95 % respondentů řeší problémy se zabezpečením a podporou BYOD (Bring Your Own Device).

Průzkumu se zúčastnilo téměř 800 IT odborníků a zpráva upozorňuje na přetrvávající znepokojení nad snadným pohybem citlivých podnikových informací mimo spravovaná firemní prostředí a zároveň poukazuje na nedostatečná bezpečnostní školení a riziko mobilních hrozeb v důsledku malého povědomí zaměstnanců o bezpečnosti.

TIP: Celá studie „The Impact of Mobile Devices on Information Security“ je k dispozici na stránce www.checkpoint.com/capsule.

Klíčová zjištění:

  • Největší hrozba se nachází uvnitř organizace – 87 % dotázaných odborníků věří, že největší bezpečnostní hrozbou pro mobilní zařízení jsou neopatrní zaměstnanci. Téměř dvě třetiny respondentů uvedlo, že poslední velké narušení zákaznických dat bylo pravděpodobně v důsledku neopatrnosti zaměstnanců.
  • Mobilní zařízení jsou stále častěji používaná v podnikových sítích – Přestože jsou neopatrní zaměstnanci nejslabším článkem mobilního zabezpečení organizací, 91 % IT profesionálů vidí v posledních dvou letech nárůst počtu osobních mobilních zařízení s přístupem do podnikové sítě. 56 % dotázaných v roce 2014 spravovalo podniková data na osobních zařízeních zaměstnanců, zatímco v roce 2013 to bylo pouze 37 %.
  • Očekává se nárůst počtu mobilních bezpečnostních incidentů – 82 % dotázaných bezpečnostních odborníků očekává, že počet bezpečnostních incidentů nadále poroste a rok 2015 bude rizikový. Navíc téměř všichni respondenti (98 %) vyjádřili znepokojení nad dopadem mobilních bezpečnostních incidentů, největší starosti v oblasti mobilní bezpečnosti jim dělají ztrácené a odcizené informace.
  • Náklady na mobilní bezpečnostní incidenty nadále rostou – V roce 2014 došlo ke zvýšení nákladů spojených s nápravou po mobilních bezpečnostních incidentech. 42 % dotázaných IT manažerů uvedlo, že mobilní bezpečnostní incidenty stojí jejich organizace více než 250 000 dolarů.
  • Android je i nadále vnímán jako platforma s největšími bezpečnostními riziky – V roce 2013 vnímalo Android jako platformu s nejvíce bezpečnostními riziky 49 % dotázaných, v letošním roce dokonce 64 procent – ve srovnání s Apple, Windows Mobile a Blackberry.

„Z našeho průzkumu 2014 Mobile Security Survey jasně vyplývá, že IT odborníci neočekávají pokles mobilních bezpečnostních hrozeb a dokonce se připravují na nárůst incidentů v roce 2015,“ říká Dorit Dor, produktová viceprezidentka společnosti Check Point Software Technologies. „Představili jsme komplexní mobilní řešení Check Point Capsule, které pomáhá řešit tyto výzvy a zajišťuje bezproblémové zabezpečení bez ohledu na typ zařízení nebo pohyb dat.“

Zdroj: Tisková zpráva

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.
Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.
Google oznámil vydání tří nových funkcí v prohlížeči Chrome. Mezi nové funkce patří návrhy vyhledávání na základě toho, co hledají ostatní, více obrázků pro navrhovaná vyhledávání a možnost najít návrhy vyhledávání i při špatném připojení.

Nepřehlédněte

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

V moderním světě, kde první dojem může hrát velkou roli, má tisk kvalitních etiket zásadní význam. Etikety nesou nejen informace, ale i identitu vaší značky. A aby byla tato identita zachycena co nejpřesněji a nejvýrazněji, je potřebná tiskárna štítků, která spojuje technickou preciznost s kreativním potenciálem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek