Pátek , 14. 06. 2024

Roland

Niceboy uvádí na trh autokameru PILOT XRS

13. 07. 2020

13. 07. 2020

Niceboy rozšiřuje své portfolio o novou univerzální autokameru PILOT XRS. Novinka na trhu potěší bohatou výbavou v čele s Full HD rozlišením při 30 fps, objektivem se světelností f/1,8, praktickým magnetickým držákem, 2,45”LCD displejem a zabudovaným WiFi.

Natáčení v reálném Full HD rozlišení, s širokým úhlem záběru 150°, při frekvenci 30 snímků za vteřinu, je již dnes nezbytným standardem pro kvalitní záznam jízdy. Nová autokamera Niceboy proto v prvé řadě sází na snadnou manipulaci a intuitivní ovládání.

Kamera je opatřena držákem se silným magnetickým uchycením, díky kterému je prakticky okamžitě připravena k natáčení a pevně drží na čelním skle. Intuitivní a bezpečné ovládání kamery zaručuje zabudované WiFi a propojení s mobilní aplikací. Nastavení a ovládání kamery, stejně jako stahování nahraných videí tak probíhá jednoduše bez nutnosti použití kabelů. Ke kameře je možné přikoupit i GPS modul, který zajistí doplňkové funkce jako je sledování projeté trasy a polohy vozu na Google mapách nebo záznam rychlosti během cesty.

Autokamera Niceboy PILOT XRS je vybavena celoskleněným, šestivrstvým objektivem a pyšní se světelností f/1,8, pro kvalitní záznam jízdy i v noci. Kamera navíc disponuje technologií WDR, díky níž lépe snímá obraz v kontrastních světelných podmínkách. To znamená, že lépe snímá detaily v tmavých i světlých místech.

Kamera váží pouhých 66 gramů a má přívětivé rozměry (70,1 x 47,2 (86,3 s držákem) x 35,1 mm), díky kterým nebrání ve výhledu. Je vybavena 2,45 palcovým IPS displejem, na němž je možné si kdykoli přehrát nebo nastavit video. Ten je navíc vybavený režimem jeho vypnutí v případě nočních jízd.

Kamera je dále vybavena G-senzorem, který chrání před nečekanou ztrátou dat. Při nárazu nebo náhlé změně pohybu senzor nahrané video uzamkne a zabrání nechtěnému přehrání a následnému smazání. Přičemž záběry se nahrávají do smyčky a samy se při naplnění paměťové karty automaticky promazávají. Kamera rovněž obsahuje funkci detekce pohybu, která při zachycení pohybu, spustí sama nahrávání. Pohybový senzor funguje i v rámci parkovacího módu.

Souhrn klíčových vlastností:

 • Reálné Full HD rozlišení (1920 x 1080) při 30 fps
 • Velmi dobrá světelnost f/1,8 podporující kvalitu nočních záběrů
 • Magnetický držák pro snadnou manipulaci s kamerou
 • Technologie WDR pro natáčení při kontrastních světelných podmínkách
 • G-senzor pro ochranu záznamu proti smazání
 • Detekce pohybu
 • Parkovací mód
 • WiFi s možností propojení kamery s aplikací
 • 2,45 palcový IPS displej s funkcí vypnutí displeje pro noční jízdy
 • Vícejazyčné menu (včetně češtiny)
 • GPS modul (možné dokoupit)

Niceboy PILOT XRS koupíte u všech velkých prodejců za 3.990 Kč.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Odolné věci máme rádi, rádi je vždy potrápíme a ještě více nás těší, když přežijí a lze napsat, že výrobce nelže a výrobek je opravdu kvalitní. Podobně tomu bude u testovaného disku HD830, který nás zaujal již asi před rokem na prezentaci společnosti AData. Doba evidentně dozrála a těžký kovový kvádřík dorazil i k nám do redakce…
Tato věc patří do trochu jiného soudku, než běžně testujeme. Značka TrueLife patří do portfolia české společnosti elem6, které čítá také značku Lamax. Zaměřuje se na elektroniku určenou k péči o zdraví či tělo jako elektrické kartáčky, chytré váhy či teploměry, tlakoměry. S jednou takovou novinkou vás zkusíme v rychlosti seznámit.
Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek