Pátek , 09. 06. 2023

Stanislava

Niceboy uvádí na trh autokameru PILOT XRS

13. 07. 2020

13. 07. 2020

Niceboy rozšiřuje své portfolio o novou univerzální autokameru PILOT XRS. Novinka na trhu potěší bohatou výbavou v čele s Full HD rozlišením při 30 fps, objektivem se světelností f/1,8, praktickým magnetickým držákem, 2,45”LCD displejem a zabudovaným WiFi.

Natáčení v reálném Full HD rozlišení, s širokým úhlem záběru 150°, při frekvenci 30 snímků za vteřinu, je již dnes nezbytným standardem pro kvalitní záznam jízdy. Nová autokamera Niceboy proto v prvé řadě sází na snadnou manipulaci a intuitivní ovládání.

Kamera je opatřena držákem se silným magnetickým uchycením, díky kterému je prakticky okamžitě připravena k natáčení a pevně drží na čelním skle. Intuitivní a bezpečné ovládání kamery zaručuje zabudované WiFi a propojení s mobilní aplikací. Nastavení a ovládání kamery, stejně jako stahování nahraných videí tak probíhá jednoduše bez nutnosti použití kabelů. Ke kameře je možné přikoupit i GPS modul, který zajistí doplňkové funkce jako je sledování projeté trasy a polohy vozu na Google mapách nebo záznam rychlosti během cesty.

Autokamera Niceboy PILOT XRS je vybavena celoskleněným, šestivrstvým objektivem a pyšní se světelností f/1,8, pro kvalitní záznam jízdy i v noci. Kamera navíc disponuje technologií WDR, díky níž lépe snímá obraz v kontrastních světelných podmínkách. To znamená, že lépe snímá detaily v tmavých i světlých místech.

Kamera váží pouhých 66 gramů a má přívětivé rozměry (70,1 x 47,2 (86,3 s držákem) x 35,1 mm), díky kterým nebrání ve výhledu. Je vybavena 2,45 palcovým IPS displejem, na němž je možné si kdykoli přehrát nebo nastavit video. Ten je navíc vybavený režimem jeho vypnutí v případě nočních jízd.

Kamera je dále vybavena G-senzorem, který chrání před nečekanou ztrátou dat. Při nárazu nebo náhlé změně pohybu senzor nahrané video uzamkne a zabrání nechtěnému přehrání a následnému smazání. Přičemž záběry se nahrávají do smyčky a samy se při naplnění paměťové karty automaticky promazávají. Kamera rovněž obsahuje funkci detekce pohybu, která při zachycení pohybu, spustí sama nahrávání. Pohybový senzor funguje i v rámci parkovacího módu.

Souhrn klíčových vlastností:

 • Reálné Full HD rozlišení (1920 x 1080) při 30 fps
 • Velmi dobrá světelnost f/1,8 podporující kvalitu nočních záběrů
 • Magnetický držák pro snadnou manipulaci s kamerou
 • Technologie WDR pro natáčení při kontrastních světelných podmínkách
 • G-senzor pro ochranu záznamu proti smazání
 • Detekce pohybu
 • Parkovací mód
 • WiFi s možností propojení kamery s aplikací
 • 2,45 palcový IPS displej s funkcí vypnutí displeje pro noční jízdy
 • Vícejazyčné menu (včetně češtiny)
 • GPS modul (možné dokoupit)

Niceboy PILOT XRS koupíte u všech velkých prodejců za 3.990 Kč.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.

Akční kamery nejsou novinkou, stejně tak model 420 od německého výrobce Rollei již na českém trhu nahradil novější 425, který se však liší jen několika parametry. Pro většinu lidí jde spíše jen o hračku pro teenagery, bližší zkušenost však prokáže, že toho umí mnohem víc. Nabízí dost i dospělým.

K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?
Tisk na barevných inkoustových tiskárnách už dávno nemusí patřit k těm nejdražším. Naopak, díky nádržím na inkoust, který se jednou za čas jednoduše dotankuje, jde o tisk velmi levný. Srovnatelný s tiskem laserovým. Jak si vedla v našem testu tiskárna Epson L3060? A zmíníme se i o konkurenční rivalce Brother DCP-T500W.

Tradiční americká firma Motorola se v roce 2011 rozdělila na dvě části. Divizi, která má na starost vývoj a výrobu mobilních zařízení (Motorola Mobility) v roce 2014 koupila firma Lenovo. Nyní, po cca 2 letech reorganizace, přichází na český trh značka Moto.

Nepřehlédněte

Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek