Úterý , 26. 11. 2024

Artur

Nový NAS QNAP TS-453Bmini se 4jádrovým Intelem

07. 03. 2017

07. 03. 2017

Společnost QNAP Systems, Inc. dnes ohlásila nový vertikální NAS TS-453Bmini. TS-453Bmini, který je vybavený nejnovějším čtyřjádrovým 14nm procesorem Intel J3455 s taktovací frekvencí 1,5 GHz (s možností zvýšení až na 2,3 GHz) a nabízí šifrování AES-NI a výstup a překódování do 4K UHD, v sobě spojuje lesklou eleganci s vysokým výkonem, zabezpečením a inteligentními službami k zajištění vynikajících možností ukládání dat, zálohování, sdílení a zábavy v domácnostech a malých kancelářích.

Se svými 4 GB / 8 GB dvoukanálové DDR3L RAM (rozšiřitelné na 8 GB), dvěma porty sítě Gigabit LAN a SATA 6Gb/s dosahuje TS-453Bmini rychlostí čtení až 225 MB/s a úlohy v duálním síťovém prostředí vykonává plynule a rychle. TS-453Bmini je vybaven hardwarově akcelerovaným 256bitovým šifrováním Intel® AES-NI jak pro sdílené složky, tak i pro kompletní svazek na NAS, a poskytuje přenosové rychlosti až 225 MB/s. Zajišťuje tak bezpečí dat bez omezení výkonu. Celkový úložný prostor na TS-453Bmini lze rozšířit až na 120 TB pomocí rozšiřující jednotky UX-800P s osmi pozicemi (při použití HDD o kapacitě 10 TB).

TS-453Bmini, provozovaný s nejnovějším 64bitovým operačním systémem QTS 4.3 pro NAS, nabízí četné nové a vylepšené aplikace pro zvýšení efektivity úloh řízení a každodenního použití. Container Station podporuje různé kontejnerové aplikace a poskytuje podporu pro QIoT Containers a aplikace pro IoT. Virtualization Station umožňuje uživatelům provozovat více virtuálních počítačů založených na systémech Windows, Linux, UNIX, a Android. QmailAgent centralizuje více e-mailových účtů a zjednodušuje každodenní správu e-mailů. Qcontactz centrálně ukládá a spravuje informace o kontaktech.

TS-453Bmini také využívá pokročilých virtualizačních technologií k dokonalé integraci systémů QTS a Linux. Po instalaci Linux Station a připojení klávesnice, myši a HDMI displeje k TS-453Bmini jej můžete začít využívat, jako by se jednalo o PC se systémem Ubuntu. To je užitečné zejména pro vývojáře IoT. TS-453Bmini také podporuje výstup do 4K UHD a překódování v reálném čase, takže zajistí plynulý a vysoce kvalitní multimediální prožitek na různých zařízeních nebo tam, kde je omezena přenosová šířka sítě.

“Díky 64bitovému čtyřjádrovému procesoru a 64bitovému systému pro NAS nové generace QTS 4.3 poskytuje TS-453Bmini výkonný hardware a klíčové softwarové funkce uvnitř kompaktní a uživatelsky přívětivé fyzické schránky” uvedl Jason Hsu, produktový manažer společnosti QNAP. “Podporou platformy Ubuntu s otevřeným zdrojovým kódem také přináší vyšší hodnotu tím, že uživatelům umožňuje vyvíjet různé aplikace pro IoT a vybudovat si zabezpečený systém privátního prostředí cloud pro úložiště pro IoT.”

K dalším funkcím patří podpora pro VMware, Citrix a Microsoft, která uživatelům pomůže flexibilně implementovat a spravovat virtualizační prostředí; sdílení souborů napříč platformami pro Windows a Mac a zálohování stolních počítačů/laptopů; adresářové služby Windows AD, LDAP a Windows ACL pro zlepšení efektivity konfigurování práv. TS-453Bmini také nabízí flexibilní zálohovací řešení pro Windows a Mac a řešení pro obnovení po havárii pomocí RTRR, rsync a zálohování na úložiště cloud.

Klíčové specifikace

  • TS-453Bmini-4G: 4 GB dvoukanálové RAM DDR3L (2x 2 GB)
  • TS-453Bmini-8G: 8 GB dvoukanálové RAM DDR3L (2x 4 GB)

Vertikální a stolní konstrukce, 4pozicový NAS podporující za provozu vyměnitelné disky 3,5”/2,5’’ SATA HDD nebo disky SSD, čtyřjádrový procesor Intel Celeron J3455 s taktovací frekvencí 1,5 GHz (s možností zvýšení až na 2,3 GHz), 4/8 GB RAM (rozšiřitelné na 8 GB), AES-NI hardwarově akcelerované šifrování, 2 porty sítě Gigabit RJ45 LAN, 1 port rozhraní HDMI 4K UHD @30Hz, 4 porty USB 3.0, 1 port USB2.0, dálkové ovládání (RM-IR002).

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?
Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.

Nepřehlédněte

Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek