Čtvrtek , 08. 06. 2023

Medard

Niceboy přichází s novou řadou autokamer

06. 11. 2018

06. 11. 2018

Vysoké rozlišení ve FullHD, sofistikované asistenční systémy ADAS a důraz na ostré zachycení dopravních značek, SPZ vozidel i obličejů řidičů, to jsou hlavní parametry dvou nových palubních kamer. Nižší model nese název PILOT Q3 a vyšší PILOT Q8, který má navíc například GPS modul s detekcí rychlostních radarů.

Tato autokamera natáčí v reálném FullHD rozlišení 1920 x 1080p při 30fps. Přičemž ostrost záběrů je zajištěna celoskleněnou optikou s 170° úhlem záběru. Kamera se automaticky zapne/vypne po detekování nabíjení nebo ukončení nabíjení ze zapalování. Dále je vybavena pokročilými asistenčními systémy ADAS, které bývají většinou součástí spíše dražších modelů. Asistenční systémy ADAS vás upozorní například na opuštění jízdního pruhu (LDWS) či na riziko čelního střetu, potažmo dodržení bezpečného rozestupu (FCWS). Kromě toho má v sobě zabudovanou celou řadou dalších funkcí, mezi které patří například parkovací mód, detekce pohybu či nahrávání ve smyčce. Výhodou kamery je také velký 3 palcový displej s možností vypnutí nebo aktivování spořiče obrazovky.

Niceboy PILOT Q3 lze koupit za 1.990 Kč u všech velkých prodejců.

Druhou novinkou je palubní kamera pro náročné uživatele se super FullHD rozlišením 2304 x 1296p při 30 fps. O kvalitu a ostrost záběrů se stará výkonný čip Ambarella A7 a celoskleněná optika s 170° úhlem záběru. Díky těmto komponentům dosahuje Q8 PILOT dobrých výsledků i při pořizování záznamu v noci. Kamera je dále vybavena asistenčním systémem ADAS a zabudovaným GPS modulem, který po celou dobu jízdy zachycuje aktuální rychlost i projížděnou trasu na paměťovou kartu. Pomocí funkce GPS přehrávače si pak můžete vše zpětně prohlédnout na Google Maps. Současně je vybavena detekcí rychlostních radarů i úsekových měření, na které Vás s dostatečným předstihem upozorní. Užitečné je také měření průměrné rychlosti přímo v průběhu úsekového měření.

Niceboy PILOT Q8 lze koupit za 3.990 Kč u všech velkých prodejců.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek