Čtvrtek , 18. 04. 2024

Valérie

Nový vícerežimový notebook Lenovo YOGA 900

02. 12. 2015

02. 12. 2015

Společnost Lenovo představila další přírůstek do své rodiny notebooků řady YOGA. Je jím Lenovo YOGA 900, nový vícerežimový Ultrabook s operačním systémem Windows 10 určený pro práci i zábavu na cestách.

Lenovo YOGA 900 na první pohled zaujme svým designovým tenkým tělem. Jako nejtenčí konvertibilní Ultrabook s procesory až Intel Core i7 šesté generace je Lenovo YOGA 900 mimořádně lehký. Se svou váhou pouhých 1,29 kg a tloušťkou jen 14,9 mm je snadno přenositelný a přesto velmi výkonný. Svým uživatelům poskytuje maximální flexibilitu díky čtyřem režimům použití a umožňuje jim pracovat, sledovat filmy nebo hrát hry přesně tak, jak sami chtějí.

Kromě výkonných procesorů obsahuje tento notebook také SSD pevný disk s vyšší kapacitou paměti pro vyšší spolehlivost a rychlejší práci s daty. Díky inovativnímu systému chlazení je i při tenkém profilu odvětrávání až o 30 procent účinnější. YOGA 900 za to vděčí unikátně navrženému otvoru pro chlazení, který nejenže funguje efektivněji, ale také umožňuje tišší chod celého zařízení i při velké zátěži.

Lenovo YOGA 900 disponuje 13,3palcovým QHD+ (3 200 × 1 800) IPS displejem se širokými pozorovacími úhly, který zobrazí veškerý multimediální obsah v mimořádně jasných a živých barvách. Sledování videí, hraní her a přehrávání hudby bude díky zvuku ze stereo reproduktorů JBL s technologií Dolby Audio Premium ještě zábavnější. Při přehrávání filmů se uživatelé mohou zcela nechat pohltit dějem díky intuitivnímu audio výstupu, který se dynamicky přizpůsobí použitému režimu pro co nejlepší zážitek z přehrávaného obsahu.

Lenovo vybavilo Ultrabook YOGA 900 vylepšenou verzí nezaměnitelného kloubu, který je složen z více než 800 jemných propletených prvků. Tento vylepšený kloub umožňuje znatelně plynulejší otáčení displeje a tím pádem i snazší přechod mezi jednotlivými režimy použití. V porovnání s předcházející generací notebooků má YOGA 900 také o 50 procent větší hustotu baterie, což s sebou přináší až 9 hodin nepřetržitého přehrávání videa.

Lenovo YOGA 900 bude na našem trhu dostupný v elegantních barevných provedeních zlatého, stříbrného a oranžového šasi, které ještě podpoří vzhled luxusního designového zařízení. Vybrané modely přicházejí na náš trh s variantou operačního systému Windows 10 Pro, který uživatelům umožní připojení do podnikové domény.

Nový Ultrabook Lenovo YOGA 900 bude na českém trhu dostupný od prosince za cenu začínající na 33 999 Kč včetně DPH.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Nejsem fanouškem nakupování elektroniky či sportovního vybavení v supermarketu. Dlouhou dobu jsem byl vyloženým odpůrcem. Když jsem narazil na tuto lampu, která jakoby z oka vypadla námi testovanému Lamaxu, zaujala mě i cenou. Pak jsem ji objevil ve výprodeji za 50 % původní ceny, neodolal a 399 Kč (včetně desátek pro Babiše) vytáhl z peněženky bez okolků.
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQPiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.

Nepřehlédněte

Nejsem fanoušek sluchátek v uších, nerad ztrácím kontrolu, přijít o sluch například na ulici vidím jako nechtěnou věc. Jako fanouška nových technologií mě naopak lákalo vyzkoušet sluchátka HIVE pods, přinášející budoucnost do současnosti. Čítají dva špunty s vlastní baterií a příjmem, dokonce nepotřebují kabel ani pro komunikaci mezi sebou.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek