Neděle , 22. 12. 2024

Šimon

TRANSCEND ESD250C – přenosné SSD

30. 12. 2018

30. 12. 2018

TRANSCEND představuje nový přenosný disk SSD ESD250C. Určený je především pro PC, ale využití pro něj najdou také uživatelé Macbooků.

TRANSCEND ESD250C vyniká elegantním a praktickým pouzdrem vyrobeným z hliníku v barevném provedení Space Gray. Disk je dostupný ve dvou provedeních, s kapacitou úložného prostoru – 240 GB nebo 480 GB. Rychlost čtení dat dosahuje hodnoty 520 MB/s, rychlost zápisu – až 460 MB/s. Disk může být připojený k zařízení, které je vybaveno konektorem USB typu A nebo C a dále také do MacBooků s konektorem Thunderbolt 3. TRANSCEND ESD250C je z výroby naformátován v systému NTFS.

Pro snadnější správu a zálohování dat na disku, výrobce poskytuje bezplatnou aplikaci Transcend Elite. Tato aplikace je kompatibilní jak se systémem Windows, tak i macOS.

Přenosný disk SSD

ESD250C

Rozměry

120.16 x 33.6 x 7.5 mm

Hmotnost

47 g

Barva

Space Gray

Provozní teplota disku

 

0°C – 60°C

 

Rozhraní

3.1 Gen 2

Protokol

UASP (USB Attached SCSI Protocol)

Přiložené kabely

USB-C do USB-C, USB-C do USB-A

Disk

M.2 SATA SSD

Typ paměti

3D NAND flash

Kapacita

240 GB / 480 GB

Maximální rychlost čtení dat

520 MB/s

Maximální rychlost zápisu dat

460 MB/s

Přiložený software

TRANSCEND Elite

Záruka

3 roky

Produkt bude na českém a slovenském trhu dostupný začátkem roku 2019. Doporučená cena je 1309 CZK za verzi 240 GB a 1999 CZK v případě verze 480 GB. Na výrobek se vztahuje tříletá záruka výrobce.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Mám foťák a k němu popruh na krk (rameno). Ten popruh se přidělává na pevno běžně přímo do oček na přístroji. Potom na něm často překáží a my se s ním různě potýkáme, abychom jej dali tak, aby nepřekážel. Zkusme s tím něco udělat...

Nepřehlédněte

Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek. Jsem si vědom toho, že úvod článku může někomu připadat spíše jako reklamní sdělení. Nejde to však popsat jinak nežli v superlativech, a to téměř bez výhrad. Jednu tu ale pro vás přece mám. Je to můj náhled na dle mého přemrštěnou cenu. O tom ale až později.
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek