Pondělí , 13. 01. 2025

Edita

Diskuze k článku

9 Responses

  1. vzhled EPG?
    Jakým způsobem je zobrazeno EPG – je to časová osa třeba 5ti stanic pod sebou najednou? Anebo je vždy zobrazen program vždy jen jedné jediné stanice a pro přehled jiné stanice se musí zobrazení na další stanici přepnout? Děkuji.

  2. Dotaz
    Koupil jsem Genius tátovi a zkoušel jsem ho u sebe doma.Je možné,že by na přenosná TV vůbec nereagoval ani nehledal stanice.Ani na obrazovce se nic neobjevilo.

    1. Jak to máte
      Jak to máte k té přenosné televizi připojené? Předpokládám, že ta asi nemá SCART? Takže přes nějakou redukci?

  3. Re: Uzoun: Genius DVB-T32
    Pristroj pouzivam uz dlouho a cas odcasu se to kousne(ve stand-by) a musim to vytahnout na chvili ze zasuvky. Chtelo by to novy firmware jenze nikde neni 🙁

    1. Re: Uzoun: Genius DVB-T32 – zasekávání ve Stand-By
      Zasekávání ve Stand-By by nový firmware pravděpodobně nevyřešil. Odhaduji, že problém způsobují krátké výpadky napájení ze sítě 230V – takové ty poklesy a výpadky, které trvají zlomek sekundy a projevují se například pohasnutím klasických žárovek, pádem počítačů a podobně. Zařízení se slušným spínaným zdrojem takovýto krátký výpadek většinou zvládne, ale s ošizeným zdrojem nebo zdrojem jedoucím na výkonové hranici ne. Taky samozřejmě záleží na konstrukci vlastní elektroniky zařízení – jak dobře má vyřešené „havarijní“ stavy.

      Tyto poklesy a výpadky napájení způsobuje systém opětovného zapínání (OZ) na rozvodech vysokého a velmi vysokého napětí (VN a VVN). Zjednodušeně řečeno při zkratu na vedení nebo v rozvodně VN nebo VVN „chytrý OZ jistič“ vypadne, ale po několika desetinách sekundy se znovu zapne. Pokud zkrat trvá, tak se vypne definitivně a vyjíždí servisní parta. Většinou ale zkrat pomine – pokud například na dráty venkovního vedení spadne větev, tak při zkratu okamžitě „zmizí“ (shoří), jistič se na chvilku vypne, pak se zapne a „jede se dál“.

      Tyto výpadky se na různých místech projevují různě – trvají různě dlouho a někde při nich napětí třeba poklesne na polovinu a někde vypadne úplně. Záleží na topologii rozvodné sítě, která napájí místo odběratele (byt, dům, …):
      http://homen.vsb.cz/~san50/Ceska/GACR/Poklesy_a_preruseni_napeti1.doc

      Takže stejné zařízení u někoho doma funguje bez potíží, protože výpadky u něj doma překoná (výpadky jsou krátké poklesy), u někoho se může regulérně restartovat (výpadky jsou delší a úplné) a u někoho se může zasekávat, protože výpadky jsou na nějaké hranici daného zařízení nebo se strefují do konstrukční chyby tohoto zařízení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.

Osobně jsem podlehl kouzlu malých 10 až 12palcových notebooků či hybridních tabletů s klávesnicí. Jsou však lidé, kterým na velikosti záleží, i když výkon moderních 4jádrových Atomů by jim zcela stačil i s 2 GB RAM. Pro ty nabízí Umax řešení v podobě ultra-levného 14palcového notebooku…

Doplněno o fotky a postřehy: Vega 6 star obohatila flotilu produktů značky Niceboy nedávno jako poslední ze dvou. Kromě nativního 2K videa se snaží zaujmout schopnostmi běžného fotoaparátu v nastavení parametrů včetně aktivní stabilizace obrazu. Samozřejmě čekejte dostatek (možná až nadbytek) příslušenství v luxusním balení. Stačí to na přesvědčení zákazníků, aby kameru koupili?
Říká se, že „internet nikdy nezapomene“, ale to je jen zbožné přání. Ukládání dat na servery vyžaduje peníze, čas a úsilí. Nakonec něco, na čem vám záleží, bude z webu navždy vymazáno. Dobrá zpráva je, že s tím můžete něco udělat už teď.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek