Úterý , 01. 10. 2024

Igor

Web Wikipedie má nyní tmavý režim

Wikipedia spustila tmavý režim pro svůj web pro stolní počítače. Tmavý režim byl již k dispozici v mobilních aplikacích, ale dosud chyběl na webu pro počítače. Pokud vás večer z bílého pozadí pálí oči, může to být pro vás příjemná změna.
Web Wikipedie má nyní tmavý režim
Web Wikipedie má nyní tmavý režim

16. 08. 2024

16. 08. 2024

Na tmavý režim se můžete přepnout ručně nebo automaticky

Nová možnost vám umožňuje ručně přepínat mezi světlým a tmavým režimem nebo použít možnost Automaticky, aby odpovídala nastavení vašeho systému. Chcete-li změnit nastavení tmavého režimu, otevřete wikipedia.org v Chrome, Safari, Opeře nebo jiném moderním desktopovém prohlížeči a vyberte svůj jazyk a v nabídce Vzhled najdete možnost tmavého módu. Pro českou verzi Wikipedie zatím tmavý mód není, ale to se zajisté brzy změní.

Tmavý režim je již nějakou dobu dostupný v mobilní aplikaci Wikipedia pro iOS a Android a nyní je dostupný pro webové rozhraní. Tuto možnost máme již několik týdnů. Jak je u softwarových změn obvyklé, Dark Mode je zaváděn postupně, po etapách. Pokud tuto možnost na webu Wikipedie nevidíte, vraťte se sem později.

Pokročilí uživatelé, kteří přizpůsobí rozhraní Wikipedie pomocí vzhledů vytvořených nadšenci pomocí CSS, mohou zjistit, že výběr možnosti Tmavý v nabídce Vzhled neovlivní vzhled. Například uživatelé mobilních zařízení se skinem Minerva musí navštívit stránku nastavení a vybrat „Tmavý“ ze seznamu barevných možností, aby povolili tmavý režim.

Přihlášení uživatelé mohou přistupovat k dalším nastavením pro aktivaci tmavých verzí gadgetů Wikipedie. Přispěvatelé mohou přidat vlastní CSS na své stránky stylů a používat vlastní barvy v tmavém režimu. Jako vždy mohou ti, kteří používají mobilní aplikaci Wikipedie, spravovat tmavý režim výběrem „Předvolby čtení“ prostřednictvím nastavení v aplikaci.

Tmavý režim je dostupný v mnoha oblíbených aplikacích a webech. Tmavý režim ve většině případů vrátí barevné schéma uživatelského rozhraní nastavením světlého textu a prvků uživatelského rozhraní na tmavé nebo čistě černé pozadí. Namísto toho, abyste byli při zvednutí telefonu v posteli oslněni světlem, jsou vaše oči ošetřeny uklidňujícím, potemnělým uživatelským rozhraním.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

K TÉMATU  Knihy nemusí být jen na papíře

Recenze reproduktoru Niceboy Raze – muzikant pod vodou

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.
DigiLidi vás zve na cestu časem s naším novým článkem. Podívejte se s námi na návrat klasických technologií v moderním kabátě. Retro technologie se vracejí do hry s úžasným moderním designem. Od klasických gramofonů po ikonické fotoaparáty - objevte, jak se oblíbené technologie z minulosti stávají stylovými a funkčními kousky v dnešní digitální éře. Připravte se na vzrušující setkání s retro technologiemi, které zaujmou každého nadšence a milovníka klasiky.
Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.
Dalším z videí z rozbalování budou multiplatformní sluchátka, která můžete používat s konzolemi PS4, Xbox One, Nintendo Switch, stolním počítačem a také nejnovějšími notebooky i telefony, od polské herní značky Genesis (založené roku 2013). Nabízí tkaninou chráněný audio kabel, zásuvný mikrofon a masivní náušníky, slibující dobrý zvuk...
Po takřka nezničitelné AData D16750 se dnes podívejme na méně odolný a levnější model powerbanky od stejného výrobce, který nabídne krytí „pouze“ IP54 a kapacitu 8 000 mAh. Čím naopak vyčnívá, je 18 diod se čtyřmi módy svícení. Na táboření tak může být velmi užitečným pomocníkem.
Sluchátka Genesis Oxygen 400 jsou vcelku netradičně mezi herními periferiemi v provedení do uší, tedy tzv. „špunty“. Přes to, aby mohla být herní, nabízí možnost připojit mikrofon. Vedle toho nás při vcelku nízké ceně překvapila bohatá výbava.
Sluchátka Niceboy HIVE bones využívají technologii vedení zvuku přes lícní kosti. Váš zvukovod zůstává stále otevřený, takže slyšíte zvuky okolí. Pro mne je toto nesporná výhoda, například při jízdě na kole nebo při běhání. Ten, kdo se naopak chce od okolních zvuků oprostit, tomu bychom je nedoporučovali.
Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek