Neděle , 23. 02. 2025

Svatopluk

Winamp žil, Winamp žije, Winamp bude žít?

27. 12. 2013

27. 12. 2013

Ačkoliv samotný vlastník legendy, společnost AOL, již dříve avizoval, že 20. prosince 2013 „vypne servery“. Winamp přežívá dál…

Přesvědčit se o tom můžeme velmi jednoduše sami. Přímo na webu, který, ač stále obsahuje varování, že po 20. prosinci si program již nestáhnete, tuto možnost nabízí i nadále. Dokonce v novější verzi 5.666.

Otázka, jaká je budoucnost Winampu, má-li ji vůbec, se i přes to (či právě proto) nabízí. Zatím to nevypadá, že by se jej chtěl vlastník vzdát bez boje či zadarmo a naplnit očekávání iniciativy Safe Winamp uvolněním zdrojových kódů, čímž by Winamp de facto transformoval v open source. Na internetu se naopak množí spekulace, že jej chce někdo koupit. Ten někdo prý není nikdo jiný než Microsoft.

Redaktoři webu Neowin se proto spojili přes Twiter s jedním z členů vývojového týmu Winampu, Eddym Rychmanem, a zeptali se ho, jak se celá situace vyvíjí. Z odpovědi je zřejmé, že ač stále nevím co, něco se děje. Uvidíme, zda-li Winamp přežije svoji smrt, anebo jsme svědky agónie umírajícího.

Zatím jako jedna z reakcí vznikl program Spotiamp pro Windows, který Winamp kopíruje a zvládá některé jeho funkce včetně vizualizačních pluginů. Hlavním cílem Spotiampu ale zůstává schopnost streamovat hudbu společnosti Spotify.

Zdroje: Neowin, Spotify, Winamp

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

I v dnešní době je hodně lidí, kteří telefonování za volantem řeší po staru – buď nevolají, nebo zvednou telefon k uchu, bezpečnost nebezpečnost, pokuta ne pokuta. Já jsem nějakou dobu toto řešil telefonem v držáku a hlasitým odposlechem. Levné, ale nepohodlné. Do doby, než na mě vykoukl testovaný produkt od BML doslova za pár korun…
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.
Dnes testovaným zařízením se výrobce snaží nabídnout duchovního nástupce, resp. klon, dříve uvedených zařízení typu 2 v 1 - stejně velkého VisionBooku 11Wa a menšího 10Wi-S. Od každého si bere něco, vždy vlastním způsobem. Chce být zcela novým a neokoukaným modelem v nabídce Umaxu. To se mu dozajista daří...
Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?
Říká se, že „internet nikdy nezapomene“, ale to je jen zbožné přání. Ukládání dat na servery vyžaduje peníze, čas a úsilí. Nakonec něco, na čem vám záleží, bude z webu navždy vymazáno. Dobrá zpráva je, že s tím můžete něco udělat už teď.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek