Čtvrtek , 23. 01. 2025

Zdeněk

Xtreamer: archiv českých televizí a online vysílání

23. 01. 2011

23. 01. 2011

O snaze dostat do Xtreameru online archiv českých televizí a dalšího lokálního obsahu jsme psali už před více, než půl rokem. Tehdy to ale bylo jen o podcastech, nějakém tom RSS a o pár videoblozích. Nyní už je ale funkční přesně to, co chceme – archivy, stream televizí a mnohý další lokální obsah.

Jak vypadaly tyto snahy na začátku, můžete vidět v našem starším článku. Nyní se podívejme na aktuální stav. Podpora českého obsahu zdaleka není prací korejského výrobce a už vůbec ne českého distributora tohoto produktu, který si na něj lepí svoje jméno (Umax). Dobrou práci odvedla komunita a čeští hackeři, kteří tak udělali obrovskou službu všem ostatním zájemcům.

V prvé řadě je však třeba zmínit, že i výrobce na firmwaru neustále pracuje. Sice ne vždy ideálně, ale nakonec zde máme alespoň tu platformu pro vylepšování. Navíc, jak se zdá, stejné funkce získá i nový DVD přehrávač od téhož výrobce…

V posledním firmwaru 2.6.0 se zase leccos změnilo a online doplňky jsou schované pod položku MovieJubox. Zde teprve instalujete funkce, které vás zajímají. V našem případě jde hlavně o Xtreamer Live, nicméně novinkou je i podpora Groovesharku. Pokud máte s instalací problémy, přístroj zatuhává, nebo se jinak podivně chová, nejspíše nekomunikuje správně s USB flash pamětí. Zkuste ji dát do jiného portu, zkuste ji naformátovat, zkuste jinou flash paměť…

Až Xtreamer Live (dříve xLive) zprovozníte, dostanete se na spoustu různého online obsahu. Pro ten český je vhodné doplnit rozšíření xLive Installer Updater. Ten doplní český obsah a zároveň zajistí jeho online aktualizaci. xLive Installer Updater stahujte zde, přičemž obsah archivu stačí nahrát na disk, nebo flash disk do adresáře scripts\xLive.

K TÉMATU  Elektrické křeslo pro hosta:)

Na videu můžete vidět, jak Xtreamer a jeho podpora českého online obsahu následně funguje. Možná, že si všimnete, že občas něco zazlobí, nebo že je rozhraní pomalé. Ano, není to jen dojem, je to přesně tak. Na druhou stranu, např. Evolve Blade Mini, který má stejný hardware, je sice 3x rychlejší, ale má i 3x méně funkcí… je to prostě něco za něco. Veškerý obsah funguje vesměs dobře, včetně např. Autosalonu v HD. Nicméně Den D se ošklivě trhá, přičemž jiný seriál z téhož archivu České televize běží bez potíží…

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dobrých levných akčních kamer je jako šafránu, BML cShot1 4K s doporučenou cenou 1 390 Kč vypadá jako jedna z nich. Příbuznost s dražším sourozencem BML cShot3 4K nezapře a to je dobře.
Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Po testech sluchátek Elite a Blaze, které se ukázaly jako velmi kvalitní produkty od firmy Lamax, jsem se dostal i k „peckám“, a to taktéž bezdrátovým. Jedná se konkrétně o model Tips1, který je v nabídce špuntů od Lamaxu cenově nejdostupnější (790 Kč). Lamax vyrábí další dva modely – Pax1 (990 Kč) a Dots1 (1 690 Kč).

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek