Středa , 22. 05. 2024

Monika

Xtreamer Prodigy: Možná bez cla, ale také bez archivů televizí?

23. 10. 2011

23. 10. 2011

prodigyDlouho očekávány multimediální přehrávač od společnosti Xtreamer se již brzy dostane i do ČR. Co od něj můžeme očekávat? Naplní tato vlajková loď společnosti náročné požadavky uživatelů? Napraví blamáž s dosud neodladěným FW pro Xtreamer SW2?

 

 


Tento článek je aktualita. Recenze Xtreamer Prodigy je k přečtení zde!


 

Jako malou omluvu za všechny průtahy s dodáním se společnost snaží zařídit expedici pro zákazníky z EU. Díky tomu by uživatelé, kteří si již Prodigy objednali, ušetřili nějakou tu korunku na clu a daních. Zda se jim to povede, ukáže čas.

Co už o Prodigy víme z dostupných informací? Víme, že bude mít nejvýkonnější hardware z rodiny Xtreamerů. Založený je na realtek chipu 1186 a má podporu 3D technologie. Jak to bude s 3D filmy? Půjdou jen některé technologie, třeba side by side? Nebo půjdou i další jako třeba green and red, red and blue, či další? Na tyto otázky dosud neumíme odpovědět a oficiální zdroj Xtreameru zatím mlčí.

Co už ale podle oficiálních informací víme je, že Prodigy bude expedováno bez interní wi-fi karty, místo ní bude přiložen externí wi-fi dongl, jak jej známe z MK1 či SW1. Jako důvod uvádí výrobce nekompatibilitu s androidem. A tady narážíme na první oficiální informace, že Prodigy bude expedováno právě s Androidem.

Android již v základu, ne až v budoucnu

Je to pro uživatele dobrá zpráva? Podle dostupných informací nikoliv. Android má běžet jen jako další vrstva na originálním FW. Poběží na starším androidu Froyo (2.2), byť zkompilovaném a upraveném pro MIPS (realtek based chip).  Jak bude fungovat prohlížeč s podporou flashe? To je otázka která bude zajímat velmi mnoho českých uživatelů. V současnosti na ni ale neznáme odpověď. Můžeme jen předpokládat, že když v tomto neobstály lépe HW vybavené android přehrávače, bude tomu obdobně i u Prodigy. Nicméně nás může i překvapit.

Umax Xtreamer Prodigy lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
 

 

K TÉMATU  Návštěva u Infasu – DreamLabo 5000 v akci a SOUTĚŽ do konce prázdnin

Android jako rána do zad

Říkáte si proč? Vysvětlení je snadné a smutné. Dle oznámení na oficiálním fóru uživatele -=))(( Xtreamer ))((=-  zařazeného jako ředitel. Cituji:

„(18) Because Android does not live well with PHP we had to remove the support for RSS at this point. It means you will not find the Xtreamering Portal. We replaced it with some nice collection of basic RSS apps. Maybe in the future it will be possible to bring it back.“

Co to znamená pro uživatele? Pro někoho nic, pro někoho všechno. Tímto je řečeno, že byla odstraněna část Xtreamering, do které bylo možné instalovat různé projekty uživatelů založené na php a RSS. Patří mezi ně i xLiveCZ, xLive, xVod a další. Ano, na Grooveshark si můžete stáhnout android aplikaci a pokud bude skutečně prohlížeč s podporou flashe fungovat bezproblémově, jistě se bez těchto uživatelských projektů obejdeme. Ale co když tomu tak nebude?

Kolem Prodigy vyvstávají nové a nové otázky.  Proto doufáme, že na všechny dostaneme odpověď po prvních recenzích. Ukáže nám Prodigy, že sliby a ujištění společnosti Xtreamer nejsou planá? Dokáže nám, že má šanci obstát v dnešní tvrdé konkurenci? Přece jen jeho předpokládaná cena jej řadí již spíše do vyšší třídy MMC, a tudíž jsou na něj kladeny daleko vyšší požadavky.

UPDATE: K dispozici jsou již první videa, jak Android na Prodigy běhá. 

 

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Externí reproduktor jsme v testu dlouho neměli. Námi dnes testovaný kousek navíc prošel snad všechny redakce v republice a na srovnávacích webech je populární. Asi bude dobrý, říkáme si, zkusíme jej tedy i my. Jak si povede ve zkoušce odolnosti? Pojďte se kouknout, asi se budete divit...
Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?
Google oznámil vydání tří nových funkcí v prohlížeči Chrome. Mezi nové funkce patří návrhy vyhledávání na základě toho, co hledají ostatní, více obrázků pro navrhovaná vyhledávání a možnost najít návrhy vyhledávání i při špatném připojení.
Dalším z videí z rozbalování budou multiplatformní sluchátka, která můžete používat s konzolemi PS4, Xbox One, Nintendo Switch, stolním počítačem a také nejnovějšími notebooky i telefony, od polské herní značky Genesis (založené roku 2013). Nabízí tkaninou chráněný audio kabel, zásuvný mikrofon a masivní náušníky, slibující dobrý zvuk...
V brněnském sídle společnosti Zoner se v pondělí 4. 9. 2017 uskutečnila tisková konference, která představila poslední aktualizace ZPS X a byla i oslavou prvního roku prodeje programu formou předplatného. Nejvýznamnější novinky uvádíme v článku.

Nepřehlédněte

Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek