Středa , 23. 04. 2025

Vojtěch

Záruky vypršely, Geniusky mohou povýšit až do nebe

27. 01. 2010

Jedna z nejplodnějších diskusí na našem fóru přinesla své ovoce. Záruka na reproduktorech vypršela a nastal čas na jejich úpravu. Je naprosto neskutečné, jak několik hodin práce a několik málo stokorun dokázalo vytvořit malý zázrak.

Díky radám zkušených došlo konkrétně na model 1250x. Ten se již neprodává, ale mohou jej právě mnozí mít ještě doma. Samy o sobě jsou to velmi dobré bedny k počítači. Mají nadprůměrné měniče, slušnou konstrukci. Zesilovač je ale z levných součástek. Přitom ani ty, které najdeme v high-end produktech za statisíce, nejsou drahé a najdou zde své místo. A to se zákonitě musí projevit na výsledku!

 

Hlavní deska před a po tuningu. Nahrazeny byly dva kondenzátory u napájení, 4 elektrolitycké kondenzátory za keramické, koncové zesilovače za kvalitnější LM 1875T, a nakonec do patice osazen operační zesilovač OPA 2604AP od Burr Brown

 

 

Jednoduchou výhybku pro výškový měnič tvoří pouhý kondenzátor. Ale i jeho snadná náhrada za kvalitnější v ceně 20 korun udělá divy. Vytlumení boxů je potom tou nejjednodušší částí (byť jde také o alchymii)

 

Podobný postup ale nemusí zůstat jen otázkou pro model 1250x, ale může být inspirací pro tuning dalších produktů. Pokud máte zkušenosti s jinými modely, podělte se s nimi ideálně v novém vlákně v našem diskusním fóru.

 

Více se případní zájemci dozví v samotné diskusi.

 

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
Pravděpodobně jste narazili na problém, kdy film, televizní pořad nebo jiné video může být v některých částech příliš tiché a v jiných příliš hlasité. Google zavádí novou funkci v aplikaci YouTube pro televizory (nikoli YouTube TV), která má tento problém na televizorech vyřešit.
V moderním světě, kde první dojem může hrát velkou roli, má tisk kvalitních etiket zásadní význam. Etikety nesou nejen informace, ale i identitu vaší značky. A aby byla tato identita zachycena co nejpřesněji a nejvýrazněji, je potřebná tiskárna štítků, která spojuje technickou preciznost s kreativním potenciálem.
Co kdyby vaši firmu postihl nečekaný výpadek způsobený hackerským útokem, přírodní katastrofou nebo klidně chybou zaměstnance a paralyzoval tak provoz podniku na delší dobu? Bez Disaster Recovery plánu můžete v této situaci čelit ztrátě důležitých dat, dlouhodobému přerušení poskytování svých služeb i finančním ztrátám. Zjistěte, jak pomocí Disaster Recovery planningu tyto hrozby minimalizovat a rychle se vrátit k běžnému fungování firmy. 

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek