Sobota , 05. 07. 2025

Cyril a Metoděj

Zmrtvýchvstání Athlonu a Sempronu

25. 12. 2013

25. 12. 2013

Společnost AMD v příštím roce obnoví legendární značky Athlon a Sempron v patici FS1b. Půjde o úsporné procesory s TDP 25 W, určené do multimediálních počítačů HTPC.

Nová CPU budou čtyř jádrová, pouze nejslabší Sempron 2650 dostane jádra dvě – taktovaná na 1,4 GHz s 1 MB L2 cahce. Integrované grafické jádro AMD Radeon HD 8240 disponuje 128 stream procesory, jeho frekvence činí 400 MHz. Nechybí podpora DDR3-1333.

Roli vlajkové lodi ponese Athlon 5350 s taktem 2,05 GHz, 2 MB L2 cache a podporou pamětí DDR3-1600. Integrovaná grafika Radeon HD 8400 disponuje stejným počtem steam procesorů, avšak běží na frekvenci 600 MHz. Všechny zvládají DirectX 11.2.

Zdroj: WCCFtech.com

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V moderním světě, kde první dojem může hrát velkou roli, má tisk kvalitních etiket zásadní význam. Etikety nesou nejen informace, ale i identitu vaší značky. A aby byla tato identita zachycena co nejpřesněji a nejvýrazněji, je potřebná tiskárna štítků, která spojuje technickou preciznost s kreativním potenciálem.
Google přináší generativní umělou inteligenci a to přímo do své aplikace Mapy Google. Nově pomohou uživatelům najít zajímavá místa pomocí velkých jazykových modelů (LLM). Tato funkce bude odpovídat na dotazy týkající se doporučení restaurací nebo nákupů, například pomocí svého LLM „analyzuje podrobné informace Map o více než 250 milionech míst a důvěryhodné statistiky od naší komunity více než 300 milionů přispěvatelů, abyste mohli rychle zjistit, kam jít.
Šest měsíců poté, co BMW podepsalo smlouvu s robotickým startupem Figure AI, se bipedální humanoidní roboti Figure 01 testují ve výrobním závodě BMW Spartanburg v Jižní Karolíně. Nejnovější zpráva o pokroku ukazuje, jak by roboti mohli pomoci při výrobě.

Nepřehlédněte

Spousty souborů, videa, obrázky a hudba se závratnou rychlostí rozrůstají, a už ani nevíme, kam s nimi. Než bude vše přístupné a dostupné online ještě chvíli potrvá, a tak se v mezičase můžeme upírat jedině k pevným diskům. A pokud to má mít řád a efekt, chce to síťové úložiště NAS.

Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek