Čtvrtek , 08. 06. 2023

Medard

Zvolí si Sony pro své telefony Windows?

03. 01. 2014

03. 01. 2014

Japonci v současnosti sázejí výhradně na Android, dle internetových fám jej v budoucnu možná doplní i mobilní Windows Phone.

Spojení by to mohlo jistě být oboustranně výhodné:

  • Microsoft by tak mohl získat větší tržní podíl (v Evropě v roce 2013 činil okolo 6,8 %), který v roce 2013 v Evropě (hlavně díky Samsungu) jednoznačně usurpoval Google s 70,4 %, následován společností Apple s 17,8 %;
  • Sony by obohatila svoji produktovou řadu. A dle internetových zvěstí to prý vypadá, že se Sony během letošního roku k tomuto kroku opravdu sáhne. První smartphone s Windows Mobile platformou by se na trhu mohl objevit kolem poloviny roku.

Ani jedna strana tyto spekulace zatím nekomentovala.

Hlavním tahounem pro mobilní Windows je při tom v současnosti Nokia Lumina, jež sází výhradně na redmondský operační systém. To není překvapivé vzhledem k tomu, že se divize chytrých telefonů Nokia během prvního čtvrtletí 2014 stane součástí Microsoftu.

V tomto kontextu není nezajímavá ani zpráva, která obíhala internet v prosinci, že Microsoft uvažuje poskytnout Windows Phone i Windows RT výrobcům zdarma. Můžeme se tak v budoucnu dočkat třeba tabletů s Androidem i Windows RT v „dual bootu“.

Zdroj: X-bit labs, Svět Androida

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Akční kamery nejsou novinkou, stejně tak model 420 od německého výrobce Rollei již na českém trhu nahradil novější 425, který se však liší jen několika parametry. Pro většinu lidí jde spíše jen o hračku pro teenagery, bližší zkušenost však prokáže, že toho umí mnohem víc. Nabízí dost i dospělým.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek