Úterý , 28. 11. 2023

René

Zvolí si Sony pro své telefony Windows?

03. 01. 2014

03. 01. 2014

Japonci v současnosti sázejí výhradně na Android, dle internetových fám jej v budoucnu možná doplní i mobilní Windows Phone.

Spojení by to mohlo jistě být oboustranně výhodné:

  • Microsoft by tak mohl získat větší tržní podíl (v Evropě v roce 2013 činil okolo 6,8 %), který v roce 2013 v Evropě (hlavně díky Samsungu) jednoznačně usurpoval Google s 70,4 %, následován společností Apple s 17,8 %;
  • Sony by obohatila svoji produktovou řadu. A dle internetových zvěstí to prý vypadá, že se Sony během letošního roku k tomuto kroku opravdu sáhne. První smartphone s Windows Mobile platformou by se na trhu mohl objevit kolem poloviny roku.

Ani jedna strana tyto spekulace zatím nekomentovala.

Hlavním tahounem pro mobilní Windows je při tom v současnosti Nokia Lumina, jež sází výhradně na redmondský operační systém. To není překvapivé vzhledem k tomu, že se divize chytrých telefonů Nokia během prvního čtvrtletí 2014 stane součástí Microsoftu.

V tomto kontextu není nezajímavá ani zpráva, která obíhala internet v prosinci, že Microsoft uvažuje poskytnout Windows Phone i Windows RT výrobcům zdarma. Můžeme se tak v budoucnu dočkat třeba tabletů s Androidem i Windows RT v „dual bootu“.

Zdroj: X-bit labs, Svět Androida

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vzpomínáte na večerníček o včelích medvídcích, kde byl brouk kvapník, který stále chvátal a neměl chvíli čas? Pokud patříte k obdobné sortě pracantů, může vám pomoci SSD přenosný disk Adata, je opravdu rychlý. Podobně jako onen brouček vás moc nezdrží a přežije i pád (například do louže).

VisionBook 11Wa v nás vzbudil nemalá očekávání, jak si Umax zvládne poradit nejen s výkonnějším a také energeticky náročnějším Celeronem (oproti Atomu) v šasi tabletu, kde ještě udělal místo na M.2 disk a zadní kameru. Jak to celé ladí, když přidali i operační paměť? Odpovězme v recenzi.
Jedním z dalších Umaxů, které plánujeme otestovat, bude v dubnu nebo květnu 10palcový tablet s pouzdrem v klasickém stylu. Kromě tohoto skoro kapesního počítače plánujeme i test většího brášky Umax 11Wa, dále zabrousíme opět mezi reproduktory s Niceboy Raze, něco také natočíme nejen v akci s Niceboy Vega 5 Fun, ale také v automobilu s Rollei CarDVR-318.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek