Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Zvolí si Sony pro své telefony Windows?

03. 01. 2014

03. 01. 2014

Japonci v současnosti sázejí výhradně na Android, dle internetových fám jej v budoucnu možná doplní i mobilní Windows Phone.

Spojení by to mohlo jistě být oboustranně výhodné:

  • Microsoft by tak mohl získat větší tržní podíl (v Evropě v roce 2013 činil okolo 6,8 %), který v roce 2013 v Evropě (hlavně díky Samsungu) jednoznačně usurpoval Google s 70,4 %, následován společností Apple s 17,8 %;
  • Sony by obohatila svoji produktovou řadu. A dle internetových zvěstí to prý vypadá, že se Sony během letošního roku k tomuto kroku opravdu sáhne. První smartphone s Windows Mobile platformou by se na trhu mohl objevit kolem poloviny roku.

Ani jedna strana tyto spekulace zatím nekomentovala.

Hlavním tahounem pro mobilní Windows je při tom v současnosti Nokia Lumina, jež sází výhradně na redmondský operační systém. To není překvapivé vzhledem k tomu, že se divize chytrých telefonů Nokia během prvního čtvrtletí 2014 stane součástí Microsoftu.

V tomto kontextu není nezajímavá ani zpráva, která obíhala internet v prosinci, že Microsoft uvažuje poskytnout Windows Phone i Windows RT výrobcům zdarma. Můžeme se tak v budoucnu dočkat třeba tabletů s Androidem i Windows RT v „dual bootu“.

Zdroj: X-bit labs, Svět Androida

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Sluchátka Niceboy nejsou pro naše čtenáře žádnou novinkou, za poslední dobu jsme se mohli seznámit s HIVE podsie či HIVE bones. Dnes recenzovaným sluchátkům se nevíce blíží HIVE XL. HIVE 2 joy vás nebudou stát tolik peněz, jsou horší nebo nikoliv?
Na tento článek mě přivedla reportáž na ČT1 v Reportérech ČT, která informuje o zcela bezprecedentním jednání ze strany MPSV vůči soc. firmě Amerfo, zaměstnávající 80 handicapovaných lidí. Dává jim práci, což je skvělé. Například v historické budově, kterou můžete vidět ve 3D online či se tam ubytovat. Prohlédnout si lze i další brněnské památky...
Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...

Nepřehlédněte

Jedním z dalších Umaxů, které plánujeme otestovat, bude v dubnu nebo květnu 10palcový tablet s pouzdrem v klasickém stylu. Kromě tohoto skoro kapesního počítače plánujeme i test většího brášky Umax 11Wa, dále zabrousíme opět mezi reproduktory s Niceboy Raze, něco také natočíme nejen v akci s Niceboy Vega 5 Fun, ale také v automobilu s Rollei CarDVR-318.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek