Sobota , 27. 04. 2024

Jaroslav

DVD stagnace u Philipsů: 3310, 3360 a 3380

11. 06. 2009

Zhruba začátkem roku 2004 přišel na trh první značkový DVD/DivX přehrávač Philips 737. Od krušných začátků tento typ přístrojů dospěl do použitelného stádia a Philips si dokázal udržet náskok a jeho přehrávače patřily vždy k těm lepším. Dokonce ještě loni se řadil Philips 5990 k jedné z nejlepších voleb. I letos přišla na trh nová řada. Ale už jde jen o pouhé důchodce…

 
V obchodech se objevují modely Philips 3310, 3360 a 3380. Na webu Philipsu ještě najdete starou dobrou 5990tku, ale v e-shopech už moc k sehnání není.
 
Všechny tři nové modely se vyznačují šířkou 36 centimetrů, z čehož by nejednoho fandu slušné elektroniky „trefil šlak“. Léta je tu standard, že konzervativní komponenty domácího kina by měly mít šířku 42 centimetrů. Ale úspora na kousku plechu je v dnešní době asi nutná…
 
 
 
 
Model 3310 nemá HDMI výstup, a při nízké ceně neobsahuje ani USB 2.0 vstup. Ještě se v nabídce objevuje levný model 3350, který nemá HDMI, ale má USB. Ale není jisté, zda nedochází k záměně modelů 3310 a 3350 a chybné uvedení parametrů.
 
 
 
 
Model 3360 již HDMI má, stojí okolo 1700 korun a umí přepočítat obraz na 1080p. Již na něm najdeme i USB 2.0 vstup.
 
 
 
 
Nejvyšší model 3380 stojí přes 2100 korun a zdá se hodně podobný prostřednímu modelu. Zásadní rozdíl najdeme zřejmě jen v lepším audio výstupu, jejž využijí ti, kteří mají rádi analogový přenos signálu do zesilovače a nechtějí utrácet velké sumy za hi-fi přístroje. Ostatně Philips v minulosti ukázal, že i za málo peněz to není tak strašné (highend-filové prominou).
 
Kromě designu nenajdeme na přístrojích oproti loňským modelům snad žádné změny, což je smutné, ale pochopitelné. Přece jenom DVD/DivX přehrávače ve své kategorii začnou nahrazovat Blu-ray přehrávače, jejichž cena klesá a schopnosti rostou (ovšem jako obvykle, hodně pozvolna). Stejně tak se prosazují nové HDD/síťové přehrávače. Teoreticky mohl Philips u nových přehrávačů zapracovat na firmwaru, ale upřímně o tom pochybuji. Výhodou předešlé řady bylo to, že vzniklo několik upravených firmwarů, které dolovaly z 5990tky opravdové maximum.
 
Na závěr ještě jedno upozornění – prodejci i výrobce nejsou jednotní v označování nových modelů, zejména u nejnižšího z řady. Někde jej najdete označený jako 3350, nikoli jako 3310. Problém je i to, že rozdílné jsou informace i na národních webech Philipsu (CZ versus UK). Je možné, že existují jak 3310, tak 3350 a liší se přítomností USB.
 
 
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tato věc patří do trochu jiného soudku, než běžně testujeme. Značka TrueLife patří do portfolia české společnosti elem6, které čítá také značku Lamax. Zaměřuje se na elektroniku určenou k péči o zdraví či tělo jako elektrické kartáčky, chytré váhy či teploměry, tlakoměry. S jednou takovou novinkou vás zkusíme v rychlosti seznámit.
Vláda v roce 2020 schválila zavedení DPH na malé zásilky ze zemí mimo Evropskou unii. Dosud byly balíčky v hodnotě do 22 eur od daně osvobozeny. Novela zákona tak zavádí do české legislativy předpis EU, který tuto výhodu od roku 2021 ukončuje. Stát si od opatření slibuje větší výběr daní a spravedlivější tržní prostředí. Odborníci očekávají zdražení zboží a snahy o obcházení nových pravidel.
Vyznávám klasická řešení bez zbytečného pozlátka. Původně jsem chtěl otestovat levná klasická drátová sluchátka HIVE W1, protože, proč zbytečně platit za baterii a další věci, když mi stačí kabel? Chvíli jsem se proto “cukal”, když mi nabídli HIVE XL. Nakonec jsem podlehl moderně a svolil k testu...
Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek