Možná jste si dali jako novoroční předsevzetí zhubnout a začít pravidelně cvičit. Jak známo, předsevzetí vydrží týden, nanejvýš dva. Pak následuje lehká morální kocovina a konečně přemýšlení s chladnou hlavou, jestli by to přeci jen nějak nešlo. Možná, že šlo, když zapojíte techniku.
Technika je totiž dnes už dostatečně chytrá a neodbytná. Jak ukazují zkušenosti, dokáže k pohybu donutit i notorického lenocha.
TIP: Chytrá domácnost – hudba budoucnosti? Ale vůbec ne!
Nejdřív poznat, co jsem zač
Má vůbec smysl dávat si hubnoucí předsevzetí, nebo si svou nadváhu jen namlouváte? A když už se k něčemu donutíte, děláte nějaké pokroky, nebo by to chtělo přidat? Ke zjištění odpovědí na tyto otázky slouží chytré váhy a nejrůznější analyzátory složení těla.
Chytré jsou proto, že dokážou naměřené informace přenášet do chytrého telefonu či tabletu. Tam už je odchytí aplikace, která je jednak přehledně zobrazí přímo na displeji přístroje, který každý nosí neustále u sebe, jednak sleduje pokroky v nejrůznějších grafech.
Pokud se rozhodujete, že začnete s tvrdým sportem, bylo by možná vhodné nějakou dobu sledovat své srdce. K tomu může dobře posloužit chytrý tlakoměr, který kromě hodnot krevního tlaku měří také frekvenci srdečního tepu. Vše samozřejmě přenáší do mobilu či tabletu.
Kolik hodin, tolik kroků
Tělo máme dokonale zanalyzováno, zjistili jsme, že naše srdce ještě nějaký ten pohyb snese, a váha si nás třeba konečně začne vážit. Teď je potřeba nějak sledovat, jestli skutečně svůj pohybový plán dodržujete. Jednou z možností, jak to zařídit, je výměna klasických hodinek za hodinky chytré.
I v tomto případě spočívá chytrost v propojení s mobilním telefonem. Chytré hodinky vás jemnou vibrací upozorní na příchozí zprávy a hovory. Na displeji kromě času zobrazí i nejbližší událost z kalendáře a s trochou snahy na nich vyřídíte textovou zprávu.
Kromě toho ale obsahují fitness a iHealth funkce. Například dokáží průběžně monitorovat vaši tepovou frekvenci. Nebo, díky pohybu, který provádí vaše ruka při chůzi, s jistou přesností změří počet kroků, které za den vykonáte. Díky vestavěnému přijímači GPS zvládnou také měřit ujitou vzdálenost, spočítat rychlost vašeho pohybu a tak odlišit procházku od svižné chůze a od běhu.
Vše se samozřejmě přenáší do mobilu, potažmo přes mobil do počítače, takže můžete skvěle analyzovat, jak jste se který den pohybovali. Mobilní aplikace pak pomůže s nastavením fitness cílů a v případě, že je nedodržíte, začne vás nemilosrdně upomínat.
GARMIN Vivoactive již od 4 999 Kč
Když vás čas nezajímá
Hodinky nejsou jedinou věcí, kterou můžete nosit, a která bude sledovat vaši fyzickou aktivitu. Pokud vás čas zase až tolik nezajímá, můžete si pořídit takzvaný chytrý náramek. Funkce jsou podobné – náramky obsahují měřič tepu, krokoměr, přijímač navigačního systému GPS apod. Všechny údaje se zobrazují buď na displeji chytrého náramku, nebo přenášejí přes Bluetooth do mobilního telefonu.
Výhodou takových zařízení jsou menší rozměry a hmotnost, a ve většině případů také výrazně nižší cena. Kromě toho můžete kombinovat stylový náramek s klasickými hodinkami; nemusíte kvůli pohybu přecházet na nové, chytré.
Huawei TalkBand B2 koupíte již za 3 796 Kč
Článek vznikl ve spolupráci se serverem