Pátek , 04. 07. 2025

Prokop

BI V2.0 – první 3D tiskárna pro masy?

29. 12. 2013

29. 12. 2013

Kickstarter plní zajímavé projekty jako 3D tiskárna BI V2.0. Výše vybraných peněz i rychlost, s jakou bylo dosaženo požadované sumy, naznačuje, že jí lidé věří.

Zůstává jen otázkou času, kdy se 3D tisk dostane do domácností. Nabízí nečekané možnosti, vytisknout lze třeba pistoli. To jistě není nejlepší užiti, jaké si můžeme představit, ale existují i užitečnější věci, např. kostní náhrady.

Projekt můžete podpořit různými částkami. Od výše 699 USD (asi 13 900 Kč) obdržíte i výrobek včetně příslušenství. V době psaní článku zbývá volno pro 15 donorů. Další jsou již vyprodány. A co vlastně vynálezci ze společnosti Boots Industries nabízejí?

Tiskárna má několik konstrukčních vlastností, které umožní opravdu kvalitní tisky s užitím různých materiálů – nylon, ABS, PLA a jiné hmoty tvárné do maximálních teplot 240 OC. Samotná konstrukce tiskárny dle autorů dovoluje sestavit si ji „na koleni“ svépomocí. Kompletace z dodané stavebnice by neměla zabrat více než hodinu.

 

BI V2.0 se nyní nachází ve stádiu prototypu připraveného k produkci. Tvoří ji ocelí vyztužené plastové rohy (vytištěné na 3D tiskárně), kde jsou uchyceny funkční části umožňující jemný pohyb hlavy tiskárny, hliníkové trubky, trojitý ventilátor pro udržování konstantních teplot a LCD displej, umožňující ovládat zařízení i bez připojeného PC – data lze načíst z přiložené 4GB SD karty, která pojme až 2 500 tiskových šablon.

Zdroj: Kickstarter

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nejsem fanouškem nakupování elektroniky či sportovního vybavení v supermarketu. Dlouhou dobu jsem byl vyloženým odpůrcem. Když jsem narazil na tuto lampu, která jakoby z oka vypadla námi testovanému Lamaxu, zaujala mě i cenou. Pak jsem ji objevil ve výprodeji za 50 % původní ceny, neodolal a 399 Kč (včetně desátek pro Babiše) vytáhl z peněženky bez okolků.

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Odolné věci máme rádi, rádi je vždy potrápíme a ještě více nás těší, když přežijí a lze napsat, že výrobce nelže a výrobek je opravdu kvalitní. Podobně tomu bude u testovaného disku HD830, který nás zaujal již asi před rokem na prezentaci společnosti AData. Doba evidentně dozrála a těžký kovový kvádřík dorazil i k nám do redakce…
Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?

Nepřehlédněte

Mám foťák a k němu popruh na krk (rameno). Ten popruh se přidělává na pevno běžně přímo do oček na přístroji. Potom na něm často překáží a my se s ním různě potýkáme, abychom jej dali tak, aby nepřekážel. Zkusme s tím něco udělat...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek