Úterý , 19. 08. 2025

Ludvík

CES 2016: 12,5palcový ultrabook Razer s 4K i externí grafikou

08. 01. 2016

08. 01. 2016

Společnost Razer představila letos v Las Vegas 12,5palcový ultrabook Razer Blade Stealth s rozlišením dotekového displeje 4K (3840 × 2160) a 100% pokrytím Adobe RGB barevného spektra. Vedle toho k němu můžete připojit externí grafickou kartu v boxu Razer Core.

TIP: Recenze MSI GS30 2M Shadow – rychlík s batohem

Celá „sranda“ má stát 1 599 USD (asi 39 800 Kč), tedy pouze notebook bez samotné grafické karty. A co tedy vlastně koupíte, resp. si budou moci koupit Američané? Notebook tlustý 1,3 cm s hmotností 1,25 kg. Procesorem bude Intel Core i7-6500U, 8 GB RAM, až 512GB SSD apod.

Hardware dost výkonný, aby utáhl i pořádnou grafickou kartu od Nvidia i AMD nainstalovanou v Razer Core, který je propojen s notebookem konektorem typu C skrz rozhraní Thunderbolt 3 s propustností 40 Gbit/s. Kablík má při tom zastoupit i napájení, což zní hezky, ale vezmeme-li v potaz žravost dnešních karet a to, že notebook napájí 45W zdroj, je jasné, že má i vlastní elektrický 500W zdroj pouze pro grafickou kartu až do příkonu 375 W. Navíc tu jsou 4 USB 3.0 porty i gigabitový Ethernet.

Zdroje: TechPowerUp, Razer

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Umyvadlo v koupelně není jen praktickým prvkem, ale také výrazným designovým prvkem, který může zcela proměnit atmosféru prostoru. Ať už renovujete svou koupelnu, nebo plánujete novou, správná volba umyvadla do koupelny kombinuje styl, funkčnost a trvanlivost. Pojďme se podívat na trendy, materiály a tipy, které vám pomohou vybrat to pravé.
V květnu 2025 dojde k ukončení jedné z nejikoničtějších komunikačních platforem – Skypu. Společnost Microsoft oznámila, že služba bude oficiálně ukončena 5. května 2025. Tento krok je součástí strategie zaměřené na konsolidaci komunikačních nástrojů a přesunu uživatelů na platformu Microsoft Teams.

Na trhu s příslušenstvím pro videokamery a fotoaparáty Sony, se objevil kabelový ovladač od čínské firmy JJC, která má ve svém portfoliu velké množství příslušenství v oboru pořizování záběrů, ať již statických či pohyblivých.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek