Pátek , 29. 11. 2024

Zina

ChatGPT může číst své odpovědi nahlas

19. 03. 2024

19. 03. 2024

Nová funkce OpenAI Read Aloud pro ChatGPT by se mohla hodit, když jsou uživatelé na cestách. Když se uživatelům nahlas přečtou odpovědi jednou z pěti hlasových možností, nemusí koukat ne obrazovku. Nyní je k dispozici jak ve webové verzi ChatGPT, tak v aplikacích ChatGPT pro iOS a Android.

Možnost čtení ve 37 jazycích

Čtení nahlas se nabízí hned ve 37 jazycích, ale automaticky rozpozná jazyk textu, který čte, a tato funkce je dostupná pro GPT-4 i GPT-3.5. Je to zajímavý příklad toho, co OpenAI dokáže s multimodálními schopnostmi (schopnost číst a reagovat přes více než jedno médium), které byly odhaleny brzy poté, co konkurent, Anthropic, přidal podobné funkce do svých modelů AI.

ChatGPT spustil v září 2023 funkci hlasového chatu, kde se uživatelé mohou přímo ptát na výzvy chatbota bez psaní. Nová funkce však umožní lidem, aby ChatGPT četl písemné odpovědi nahlas, a uživatelé mohou nastavit chatbota tak, aby vždy reagoval verbálně, když odpovídá na výzvy.

V mobilních aplikacích mohou lidé klepnutím a podržením textu otevřít přehrávač pro čtení nahlas, kde si mohou přečtení přehrát, pozastavit nebo přetočit zpět. Webová verze zobrazuje pod textem ikony reproduktoru.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na novinku v portfoliu Verbatim jsme vás upozornili, nehonosí se žádnými armádními standardy, díky kompozitnímu matriálu KyronMAX má vydržet opravdu hodně drsné zacházení a ochránit data na flash disku. Je tomu tak? Pojďme na to.
Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek