Sobota , 23. 11. 2024

Klement

Chystáte se na cesty? Tipy na sluchátka, která vám budou dělat skvělou společnost

11. 06. 2015

Cestování bez hudby v uších je pro hodně lidí katastrofa, srovnatelná s nárazem asteroidu.  Protože se období letních road-tripů rychle blíží a už tu dlouho nebyl žádný článek o sluchátkách, dali jsme jich pár dohromady. Jde o výkvět toho nejlepšího, co můžete v dané cenové relaci na trhu ulovit.

 

Žádné drahoty – sluchátka do 2500 Kč

 

AKG Y50

Uzavřená sluchátka od rakouského výrobce AKG patří k těm levnějším, to ale neznamená, že by se tu šetřilo na kvalitě. Výrazný retro design, výborná izolace od světa “tam venku” a čistá reprodukce zvuku, to jsou jejich přednosti. Příjemný je i jednotlačítkový ovladač s mikrofonem na odpojitelném kabelu, který vám umožní snadné telefonování.

K dostání jsou v několik barevných provedeních, takže je snadno sladíte s osobním vkusem. Další výhodou je 3D – Axis konstrukce, která vám v batohu zabere minimum místa. Jsou také kompatibilní s většinou smartphonů.

 

SoundMagic E10S

Pokud dáváte přednost “peckám”, v cenové relaci do 2500 Kč patří k nejlepším sluchátka SoundMagic E10S. Výtečné basy, čistý a příjemný zvuk a podpora všech kmitočtů budiž toho důkazem. Přátelí se s širokou paletou smartphonů a mají unikátní přepínač Apple/non-Apple, jehož funkci asi snadno odhadnete. Za zmínku také stojí kvalitní kovová konstrukce.

 

Střední proud – sluchátka do 5200 Kč

 

SONY MDR-1R

Ve střední cenové relaci by měl být špičkový a vyvážený zvuk samozřejmostí. Co se týče sluchátek SONY MDR-1R, je po téhle stránce vše v pořádku. Stráž nad tím drží membrána se zvýšenou tuhostí a měniče s frekvenčním rozsahem od 4 Hz do 80 kHz. Výsledkem jsou bohaté, zvučné basy a prodloužené výšky, vyvážená reprodukce a minimální odskok.

Tlumící silikonové kroužky dokonale eliminují ruch okolí, polstrování zase zmírňuje tlak, takže můžete mít sluchátka pohodlně nasazena o to déle.

 

Etymotic HF2

In – ear sluchátka HF2 si udělala dobré jméno svou úctyhodnou citlivostí 105 dB. Skvěle rozpoznávají jednotlivé nástroje a reagují na ekvalizér. Do uší vám tak proudí špičkový zvuk, který si nezadá s tím studiovým. Okolní ruchy nedostanou šanci, tedy pokud nebudete chtít. Sluchátka mají totiž HD nastavitelný stupeň útlumu. Připravený je pro vás i integrovaný mikrofon s tlačítkem pro příjem hovoru.

 

 

Pro náročné posluchače – sluchátka do 10 000 Kč

 

Shure SE425

Smysl pro detail, to je hlavní devíza těchto špuntů. Je to filozofie, která se prolíná celou jejich konstrukcí. K dokonalosti je dotažený zvuk i  ergonomický a profesionální design. Obal je transparentní, takže sluchátkům vidíte až “do žaludku”. Kabel nesměřuje dolů, ale naopak nahoru za ucho a tak nijak nepřekáží. Útlum dosahuje až 37dB, frekvenční rozsah 20Hz – 19kHz. Wooferová jednotka zaručuje přesný a vyvážený zvuk a bohaté basy. Pro pohodlné přenášení můžete navíc odepnout přívodní kabel.

 

Bose QuietComfort 25

Mladší sourozenec veleúspěšných sluchátek QuietComfort 15 přichází se zbrusu novým designem a vypiplanou technologií Acoustic Noise Canceling. Ta je zárukou dokonalého odclonění okolního hluku, lze ji ale v případě malé kapacity baterie i vypnout. 

Sluchátka patří mezi elitu, což se samozřejmě projeví na ceně, investice ale stojí za to. Designéři se opravdu snažili, sluchátka jsou lehčí a mají ergonomický tvar, čelenka je nastavitelná a náušnice lze otáčet kolem jejich osy. Navíc jsou potaženy paměťovou pěnou, takže se umí přizpůsobit každé hlavě. Dalším plusem je vysoce kvalitní materiál a odolná povrchová úprava.

Sluchátka jsou ale přece jen hlavně o zvuku. A ten u značky Bose za designem už tradičně nijak nepokulhává. Je intenzivní, čistý, špičkové prokreslený a s hlubokými basy. Jednoduše dostane z každého nástroje to nejlepší.

 

Článek vznikl ve spolupráci se serverem  

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kdo hledá úložný prostor s větším objemem, než mají běžné flash disky, netouží jej mít připnutý na klíčích a přesto kompaktní, aby se vešel pohodlně do kapsy (nemluvě o kapacitě versus cena), pro toho může být tento „portable“ externí disk to pravé. Může mít i ještě s větší kapacitou, ale to už musí počítat s vyšší cenou a silnější krabičkou, než u tohoto 1 TB obsahem velkého 2,5palcového disku.

Sluchátka Genesis Oxygen 400 jsou vcelku netradičně mezi herními periferiemi v provedení do uší, tedy tzv. „špunty“. Přes to, aby mohla být herní, nabízí možnost připojit mikrofon. Vedle toho nás při vcelku nízké ceně překvapila bohatá výbava.

Na trhu s příslušenstvím pro videokamery a fotoaparáty Sony, se objevil kabelový ovladač od čínské firmy JJC, která má ve svém portfoliu velké množství příslušenství v oboru pořizování záběrů, ať již statických či pohyblivých.

V moderním světě, kde první dojem může hrát velkou roli, má tisk kvalitních etiket zásadní význam. Etikety nesou nejen informace, ale i identitu vaší značky. A aby byla tato identita zachycena co nejpřesněji a nejvýrazněji, je potřebná tiskárna štítků, která spojuje technickou preciznost s kreativním potenciálem.

Nepřehlédněte

VisionBooků začíná být na trhu podobně jako modelů BMW řady 3, v oněch přídomcích by se jeden pomalu ztratil. Vězte tedy, že 14Wa se objevila vcelku nedávno, s původní 14Wi nemá pranic společného, u Umax nahradil cloudbookem 14Wi-S. Námi testovaný notebook (ano, notebook) má jiný procesor, více RAM a v neposlední řadě místo na pevný disk (zároveň 32 GB eMMC) a RJ45. Mohli bychom říci, že tak tvoří mezičlánek mezi cloubookem a notebookem. Pojďme zjistit čemu se blíží víc?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek