Středa , 27. 11. 2024

Xenie

Dva obrázky do auta: Sigmatek PDX-1300BN

20. 03. 2007


Přenosných přehrávačů do auta se dvěma displeji na obě opěrky hlavy je zatím na trhu jako šafránu. Jedním z mála je Yamada PVD-740 TWIN. Nyní mu však vyrostla o poznání vybavenější konkurence v podobě Sigmateku PDX-1300BN. Za o něco vyšší cenu přehraje i DivX a obsahuje čtečku karet s USB portem.

Hlavy početnějších rodin mají při zabavení svých ratolestí na dlouhých cestách svou hlavu poněkud těžkou. Jeden přenosný přehrávač je z druhého sedadla špatně viditelný a dva samostatné přehrávače jsou až zbytečnou finanční záležitostí. Na trhu se začínají objevovat i přístroje se dvěma displeji a jedním přehrávačem, ale je jich opravdu málo. Jejich řady teď rozšířil nový model od Sigmateku.

Přístroj je určen vyloženě k instalaci do auta nebo samostatnému použití doma při napájení ze sítě. Nemá vlastní baterii, takže nejde samostatně přenášet. Displeje mají i A/V vstup, takže do nich lze pustit i signál z jiného zdroje a oba displeje mají vlastní dálkový ovladač, což je také nezvyklé.

Kromě klasických formátů výrobce slibuje plnou podporu českých DivX a XVid videí a české ovládací menu. Přehrávání MP3, WMA, Ogg Vorbis a obrázků je již samozřejmostí. S cenou cca 6700Kč bude určitě zajímavou alternativou k levnější ale méně vybavené Yamadě, potažmo k drahým vestavným Hi-Fi obrazovkovým systémům.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Spousty souborů, videa, obrázky a hudba se závratnou rychlostí rozrůstají, a už ani nevíme, kam s nimi. Než bude vše přístupné a dostupné online ještě chvíli potrvá, a tak se v mezičase můžeme upírat jedině k pevným diskům. A pokud to má mít řád a efekt, chce to síťové úložiště NAS.

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek