Čtvrtek , 17. 07. 2025

Martina

Externí disk pro dobrodruhy s IP67

10. 03. 2015

10. 03. 2015

Společnost Silicon Power představila nový model externího disku Armor A65M pro Mac s USB 3.0 a certifikací IP67, což znamená, že odolá prachu, vlhku i vodě. Prý je prvním takovým na světě.

TIP: Recenze Sencor Element P430 – jedním slovem tank

Certifikace IP67 konkrétně: „…udává odolnost elektrospotřebiče proti vniknutí cizího tělesa či vniknutí kapalin. Vyjadřuje se v tzv. IP kódu (z anglického ingress protection) definovaném mezinárodním standardem IEC 60529…“

  • I – značí ochranu před nebezpečným dotykem a vniknutí cizích předmětů (zejména prachu), udává se na stupnici 1 až 6;
  • P – upřesňuje míru ochrany před vniknutím vody na stupnici 1 až 8.

Zdroj: Wikipedie

Dle výrobce má (stejně jako zlobr) několik vrstev – hned tři. Dvě z gumy, jeden „unibody“ plastový rámeček uprostřed. Pozor u IP67 se nikde se nehovoří o odolnosti vůči pádům, tu potvrzuje americký armádní test dle standardu MIL-STD 810G Method 516.6 Procedure IV, test pádů z výšky 122 cm na 26 kontaktních bodů.

TIP: Externí 2,5palcový odolný disk s RAIDem

Z dalších specifikací zmiňme kapacity 500 GB, 1 TB a 2 TB, záruku 3 roky či podpora formátu HFS+ a TimeMachine pro Mac. O přenosových rychlostech nepadla zmínka.

Zdroj: TechPowerUp, Silicon Power

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Již číslo v názvu napovídá, že tato kamera se bude v portfoliu Lamaxu řadit na jeho začátek, stává se nejlevnější modelem. Co to v praxi znamená pro zákazníka? Papírově se prakticky shoduje (popisky s piktogramy na produktových stránkách jsou prostě totožné) s dražším modelem Lamax X7.1 Naos, což vypadá lákavě.

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Na tento článek mě přivedla reportáž na ČT1 v Reportérech ČT, která informuje o zcela bezprecedentním jednání ze strany MPSV vůči soc. firmě Amerfo, zaměstnávající 80 handicapovaných lidí. Dává jim práci, což je skvělé. Například v historické budově, kterou můžete vidět ve 3D online či se tam ubytovat. Prohlédnout si lze i další brněnské památky...

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek