Středa , 28. 05. 2025

Vilém

Firefox – nejméně bezpečný prohlížeč

19. 03. 2014

19. 03. 2014

Na letošním Pwn2Own 2014 hackfestu ve Vancouveru se opět Firefox ukázal jako nejvíce zranitelný prohlížeč z hlavní čtyřky (Chrome, IE, Safari a Firefox).

A to díky ne méně než čtyřem zero-day zranitelnostem, které by mohly dovolit převzít na počítačem kontrolu přes nakažené weby. Například takový Google Chrome se na této soutěži nepodařilo „hacknout“ několik let po sobě (2009, 2010, 2011), Firefoxu se to podařilo jen v roce 2011. Od roku 2012 však u všech hlavních prohlížečů jejich nezranitelnost klesla alespoň na jednu zero-day „díru“. Čtyři nalezené za tři dny jsou opravdu hodně.

Obecně se tato zranitelnost přisuzuje neexistenci „pískoviště“, tedy schopnosti oddělit části programu od zbytku operačního systému, což nedovolí spustit jiné programy či číst obsah RAM. Chrome, IE i Safary totiž „pískovištěm“ na rozdíl od Firefoxu disponují.

Zdroj: ExtremeTech

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Telefony značky myPhone nejsou pro naše čtenáře novinkou, volili jsme levnější modely, které se neobešly bez kompromisů. Hammer Blade 2 Pro se nezdráháme naopak označit za vlajkovou loď tohoto polského výrobce. Do odolného těla vměstnal i výkonný hardware jako 8jádrový procesor, 6 GB RAM či 128GB úložiště s 16Mpix fotoaparátem. Podařilo se?

Vzpomínáte na večerníček o včelích medvídcích, kde byl brouk kvapník, který stále chvátal a neměl chvíli čas? Pokud patříte k obdobné sortě pracantů, může vám pomoci SSD přenosný disk Adata, je opravdu rychlý. Podobně jako onen brouček vás moc nezdrží a přežije i pád (například do louže).

Co kdyby vaši firmu postihl nečekaný výpadek způsobený hackerským útokem, přírodní katastrofou nebo klidně chybou zaměstnance a paralyzoval tak provoz podniku na delší dobu? Bez Disaster Recovery plánu můžete v této situaci čelit ztrátě důležitých dat, dlouhodobému přerušení poskytování svých služeb i finančním ztrátám. Zjistěte, jak pomocí Disaster Recovery planningu tyto hrozby minimalizovat a rychle se vrátit k běžnému fungování firmy. 
Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.
Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek