Úterý , 08. 07. 2025

Nora

Funkční pistole vytištěná z kovu ve 3D je na světě

11. 11. 2013

11. 11. 2013

Bylo to jen otázkou času, kdy se to někomu podaří. Stalo se! Na světě je první funkční kovová pistole vytištěná na 3D tiskárně.

Několik podobných zbraní tu už bylo, dokonce i v open source licenci. Šlo však o plastové výrobky (lze-li to takto říci), které se rychle ničily. Nyní se společnosti Solid Concepts podařil podobný kousek z kovu s použitím technologie SLS (selective laser sintering – selektivní laserové spékání), která pro 3D tisk využívá kovový prášek a vysoce výkonný laser.

Výsledkem je poloautomatická pistole M1911 ráže 45 mm, skládající se ze 30 oddělených částí z nerezové oceli či ze slitiny niklu a chromu. Při testech zvládla úspěšně vystřelit vice než 50krát a zasáhnout cíl na vzdálenost 30 metrů.

Zdroj: ExtremeTech

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dnes testovaným zařízením se výrobce snaží nabídnout duchovního nástupce, resp. klon, dříve uvedených zařízení typu 2 v 1 - stejně velkého VisionBooku 11Wa a menšího 10Wi-S. Od každého si bere něco, vždy vlastním způsobem. Chce být zcela novým a neokoukaným modelem v nabídce Umaxu. To se mu dozajista daří...
Na tento článek mě přivedla reportáž na ČT1 v Reportérech ČT, která informuje o zcela bezprecedentním jednání ze strany MPSV vůči soc. firmě Amerfo, zaměstnávající 80 handicapovaných lidí. Dává jim práci, což je skvělé. Například v historické budově, kterou můžete vidět ve 3D online či se tam ubytovat. Prohlédnout si lze i další brněnské památky...
Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek.

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek