Sobota , 13. 04. 2024

Aleš

GeForce GTX 900M – více výkonu pro notebooky

12. 10. 2014

12. 10. 2014

Začátkem října, půl roku od uvedení předchozí generace GTX 800M, společnost Nvidia představila nejnovější nejvýkonnější grafické karty GeForce GTX 970M a 980M pro notebooky.

TIP: Nvidia představila nové mobilní grafiky

Obě staví na jadře „Maxwell“ s výrobním procesem 28 nm a technologiemi jako Battery Boost, GPU Boost 2.0 i možností propojení do SLI. Pokud vás zajímají specifikace, nač plýtvat slovy? To nejdůležitější hledejte na obrázku.

Každopádně Nvidia u GTX 980M slibuje 80 % výkonu stolní varianty. Výkonnostní nárůst oproti GTX 880M dosáhne 60 %, což u několika her znamená rozdíl mezi hratelností a nehratelností.

Zdroje: TechPowerUp, Nvidia, VideoCardz.com

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Digitální bezpečnost není vázaná jen na období Vánoc, ale je aktuální po celý rok. V našem článku se zaměříme na to, jak efektivně chránit sebe a své blízké před online hrozbami. Od tipů na bezpečná hesla až po prevenci phishingu - získáte praktické rady a informace, které vám pomohou udržet digitální bezpečnost v každodenním životě.
Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek