Pondělí , 25. 11. 2024

Kateřina

HD mediální stanice Emgeton Guru TViX

08. 08. 2007

Výrobce převážně osobních audio zařízení Emgeton si pro nás chystá na sezónu velice zajímavý přístroj trochu z jiného ranku. Model Guru 4 TViX bude plnokrevnou domácí multimediální centrálou s neobyčejnými možnostmi včetně příjmu digitální TV a její nahrávání na HDD, sdílení dat po síti nebo podpora HD kodeků včetně H.264! Citace z tištěné prezentace Emgeton: „Toto revoluční unikátní multimediální centrum, s lehce vyměnitelným HDD, Vám otevře brány do nové kompresní technologie současnosti v nejvyšší kvalitě HDTV s možností příjmu DVB-T a jeho digitálním záznamem. Nejmodernější procesor EM8623 podporuje multimediální soubory typu H.264 (DVB-T –MPEG-4), WMV9, WMV HD a mnoho dalších. Nadstandardem je 100% podpora českého jazyka včetně českých titulků.

Obrázek je ilustrativní, tento kousek je od jiného výrobce, ale jsou s Emgetonem totožné

Už žádné nesmyslné skladování DVD disků či problémy s jejich uchováváním! Jednoduché přehrávání filmů, obrázků, hudby a nahraného materiálu z Vašich digitálních kamer a fotoaparátů Vám usnadní Emgeton Guru 4 TViX a jeho 2x USB host (OTG). Další podstatnou výhodou oproti ostatním výrobcům je funkčnost i bez přítomnosti HDD (možnost přehrávání z PC přes LAN či připojeného zařízení do USB host) a snadné připojení přímo do zásuvky 220V (ehm, no všichni víme, že to je 230V, ale co už-pozn. red.). Jednosuše si budete vše archivovat na různých HDD (S-ATA II) a měnit ve vašem GURU Tvíd harddisky podle toho, co budete potřebovat zrovna přehrát u Vás, či na návštěvě.“

DVI výstup by mělo v ostré verzi nahradit HDMI

Nebudeme raději hodnotit informační hodnotu (co se technických specifikací týče) tohoto textu, ale jasné je, že se můžeme těšit na velice pozoruhodný přístroj, na jaký se už dlouho čeká. Jako vždy máme přislíbeno na test, jakmile se koncem srpna objeví a bude nás velice zajímat, zda i firmware bude dovolovat bez problémů vše, co je slibováno. Doplním ještě, že Guru bude vybaven HDMI výstupem (na obrázku je DVI, ale je to prý vyfocená jiná verze, tak uvidíme), síťovým konektorem RJ-45, sadou analogových výstupů a nějaké ty výstupy digitální pro zvuk. Přirozeně by se Emgeton neobešel i bez dálkového ovladače. Startovní doporučená cena bude cca 10990Kč s DPH, na internetu čekám o nějakou tisícovku nižší. Výrobce neuvádí, zda v ceně bude i nějaký ten HDD, ale moc bych na to nevsázel.

K TÉMATU  TREND Line GK-B001: Nejlevnější digitální příjem v balení z Globusu

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Wikipedia spustila tmavý režim pro svůj web pro stolní počítače. Tmavý režim byl již k dispozici v mobilních aplikacích, ale dosud chyběl na webu pro počítače. Pokud vás večer z bílého pozadí pálí oči, může to být pro vás příjemná změna.
K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?
Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek