Středa , 23. 04. 2025

Vojtěch

Diskuze k článku

9 Responses

  1. Re: Hybrid SONY NEX-VG20EH – fotoaparát s tělem a …
    Zdravím všechny a srdečně též autora recenze! Se zájmem jsem si přečetl kritiku, bo (jsem líný psát „protože“) jsem si chtěl tuto kamču zakoupit. Když jsem hledal jakou kamču, nalezl jsem i tento typ NEX-VG s číslem 700, který už má servomotorek zajišťující transfokaci a tím pádem i ovladač v podobě kolébky na těle kamči. Takto jsou řešeny profi-kamči s výměnnými objektivy už od dob používání 35mm filmové suroviny (přip. tuto pozn., bo se to málo ví. Cena této kamči je ovšem bratru nějakých 150. Mně trochu udivuje, že Sony chrlí takové trošku nedodělaniny a potom je zlevňuje a zlevňuje. Co tou „nedodělaninou“ myslím? No právě např. zmiňovaný foukátor jen s ručním, a ještě k tomu „tvrdým“ posuvem, ale též dosti slabý software, resp. firmware – hned uvedu oproti čemu. Také „líné ostření“. Koupil jsem totiž kamču NXCAM-NX70E (E=Europe, čili PAL a když je tam u některých typů V, pak = Vjůfaindr, čili hledánek, jak říkám já), která je podstatně dražší, ale má mnoho v obsluze společného – kromě el. ovl. transfokátoru, který je ovládán perfektní kolébkou. Udivilo mne ale, že kamče chybí dvojité zaostřování, nas které jsem byl zvyklý u amatérské, i když drahé Canonky HF-S21 (pořiz. cena před rokem a půl 28 tisíc), které bylo bystré i v mizerných světelných podmínkách (realizováno pomocným čidlem v obrubě na objektivem) a perfektním pohotovostním režimem, který šetřil el. proud z akumulátorku vypnutím LCD a hledánku a z něhož kamča přešla prakticky okamžitě do snímání. Tedy zmáčkli jste spoušť a kamera během necelé půlsekundy začala točit. Také funkce „přednatočení“ není občas k zahození. Jde o režim, kdy kamera stále a stále nahrává cca 3 sekundy záznamu a ve chvíli, jak zmáčknete spoušť, je uloží trvale do paměti na začátek záběru, který točíte. Jednoduchá blbústka, ale vůbec ne špatná! Mimoto start kamči Canon z režimu vypnutí talčítkem Power byl skoro okamžitý… Moje profi NX70ka než se rozehřeje a je schopna natáčet, vy už budete dávno na druhém konci republiky! Nevím, jak VG20tka, ale obávám se, že to bude podobné. Četl jsem tu kritiku na foťák Sony, který umí video Full HD, dokonce 50p a hlavně rozbor funkcí ovládaných v menu. Tam byly právě ony fce, které měla nebo má Canonka! Takže je vidět, že ono to jde, když se (u Sony) chce… Mně to připadá jako jakýsi druh protestu proti konkurenčnímu nucení k cenové válce. prostě a jednoduše: Tak vy chcete „levný, levný, levný“? No dobře, tak my vám ukážeme, kde všude na výrobku ušetříme! Nepřipadá vám to také tak??? (chibyčki a przeklepi, prosím, promiňte. Děkuji.)

    1. Re: Hybrid SONY NEX-VG20EH – fotoaparát s tělem a …
      Já jako tvůrce článku nemohu jinak, než s Vaším komentářem souhlasit. Hodně štěstí v další tvůrčí činnosti a co nejméně problémů s technikou.

      1. Re: Hybrid SONY NEX-VG20EH – fotoaparát s tělem a …
        Ještě P.S. Díky za souhlas. Mám ještě drobný dotaz: Má kamča VG20 a případně další kamči polo a profi, které jste hodnotil, clonová čísla, to jest clony 11, 16, případně 22? Setkávám se totiž s rozšiřujícím se nešvarem, který mne udivil už kdysi v dávnověku u kamči Canon na kazety S8mm (filmový matroš samozřejmě). Naprosto perfektní optika, transfokátor 8x se světel. 1:1,4, ale clony pouze do čísla 8! O to více mne překvapilo, že Canonka HF-S21 (full HD) měla také clony od 1.8, což byla zákl. světelnost objektivu, do 8 a víc ani ťuk. O to ještě gigantičtější překvápko mi přinesla Sony NX70E, tedy kamča „profi-třídy“ s clonami do 9.6 a dál ani písk!!! Přitom se clonové lamely NX70ky umějí zavřít naprosto úplně, takže v nedokonalých („ušetřených“) lamelách to není. Nešvar se šíří přímo exponenciálně… Chtělo by to na netu v kritikách okomentovat a případně se dopídit, co k tomuto výrobce vede. (Neměl jsem na Vás email, proto „zneužívám“ této diskuse, i když je možné, že to bude zajímat širší okruh recenzentů i čtenářů). Díky za odp. B.J.

        1. Re: Hybrid SONY NEX-VG20EH – fotoaparát s tělem a …
          Ohledně clony, není u VG20 problém do maximálního objektivu na hodnotu 22. Kameru mám, ale narozdíl od autora recenze s ní příliš nefotím. Přes všechny trendy filmovat foťákem a fotit kamerou, není nad zvlášť kameru a na focení foťák. Ideální je když na obojí funguje jedna sada objektivů.

  2. Re: Hybrid SONY NEX-VG20EH – fotoaparát s tělem a …
    Dobrý den. Zdravím pana Nohejla. Jeho recenze jsou opravdu velmi fundované. Zcela se ztotožnuji s jeho pohledy na věc. Tuto kameru mám. Chtěl bych jen dodat, že samozřejmě absence zoomu je handicap, ale kvalita fotografie i videa je na naprosto vynikající úrovni. Např. filmování v nočním městě s minimálním osvětlením nemá patrný prakticky žádný šum. Zkreslení objektivu je neznatelné. Mysím tedy, že i při vysoké ceně nelze najít v této úrovni ke kameře konkurenta. Jak říká pan Nohejl: kdo bude počítat s jen mechanickým zoomem, tak se dočká vynikajícího výsledku. Zdravím všechny, Karel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Powerbanku D16750 jsem poprvé viděl na tiskovce společnosti AData a, když se přiznám, že mám tyto odolné věci prostě tak nějak rád, nepřekvapí vás, že jsem okamžitě zatoužil po jednom kousku na recenzi. Přání se mi splnilo, ba co víc: „Dejte jí, co proto!“ Dostal jsem požehnání k drsnějšímu zacházení…
Spolu s novým laptopem VisionBook 14Wa s volným slotem pro 2,5palcový disk jsme se rozhodli otestovat jeho možnosti i pomocí SSD disku Transcend SSD230S. S kapacitou 512 GB zaplatíte sice jen o tisícovku méně než za notebook, přesto ale zkusme ilustrovat možný přínos pro slabší stroje.
Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.
Po testech sluchátek Elite a Blaze, které se ukázaly jako velmi kvalitní produkty od firmy Lamax, jsem se dostal i k „peckám“, a to taktéž bezdrátovým. Jedná se konkrétně o model Tips1, který je v nabídce špuntů od Lamaxu cenově nejdostupnější (790 Kč). Lamax vyrábí další dva modely – Pax1 (990 Kč) a Dots1 (1 690 Kč).
Dnes testovaným zařízením se výrobce snaží nabídnout duchovního nástupce, resp. klon, dříve uvedených zařízení typu 2 v 1 - stejně velkého VisionBooku 11Wa a menšího 10Wi-S. Od každého si bere něco, vždy vlastním způsobem. Chce být zcela novým a neokoukaným modelem v nabídce Umaxu. To se mu dozajista daří...
Tento reproduktor není našim čtenářům cizí, jde o novinku, ale nedávno jsme vám ho ukázali v krátkém videu. Tvarem i názvem napovídá, že chce převzít roli nástupce prvního RAZE se ctí. Proto nabízí vyšší výkon 20 W bez poklesu výdrže baterií. Jsou si velmi podobné a při tom nový model působí dospěleji.
Umax 12Wg Tab zasvěceným více či méně připomene zařízení od Microsoftu, tedy 2 v 1 jménem Surface. Tedy tablet spolupracující s klávesnicí, se kterou není vyloženě napevno spojen kloubem, proto potřebuje svůj stojánek...

Nepřehlédněte

Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?
Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek