Sobota , 30. 11. 2024

Zina

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Diskuze k článku

24 komentářů

  1. Re: Jak naladit satelit aneb satelitní televize od A do Z
    Prosím od zodpopovězení: Nová je vidět logo přes saletelitní vysilání freesat, satelit.přijimač phillips, TV JVC HD Raedy u některých dalších programů logo jen vidět je častečně. Je to vysíláním, jde s tím neco dělat?Borm

    1. Re: Jak naladit satelit aneb satelitní televize od A do Z
      Jde o to jaký máte televizor,tj jestli Full HD či jen HD ready.Bohužel a to vím dle sledování televizního vysílání v obchodech jde o to že logo,část obrazu není zobrazeno u TV HD Ready!Proto je dobré si připlatit a koupit si TV s Full HD!

      1. Re: Jak naladit satelit aneb satelitní televize od A do Z
        To je blbost, ve full hd nic nevysílá! Musí si na tv nastavit poměr stran na auto. Tv s hull hd využije jen pokud si bude pouštět film z bluray přehrávače, hrát hry na playstationu 3/4 atp.

  2. Re: Jak naladit satelit aneb satelitní televize od A do Z
    mám otazku mám naladenu astru 3 signal73% kvalita signalu87% ajdou mi programy ktere nejsou v hd ostatatni jsou bez signálu kolik je mjnjmum pro hd programy

  3. Re: Jak naladit satelit aneb satelitní televize od A do Z
    Dobry den, prosim o radu… Mam astru 23,5 a 19,2… Potrebuju vyladit programy ale vzdycky mi to najde pres 1000 kanalu a je to v tv serazeny od kanalu 4001… Chtel bych ceske na zacatek a dalsi jenom funkcni… Co vse musim nastavit?? Dekuji

  4. Re: Jak naladit satelit aneb satelitní televize od A do Z
    Mám již starší satelitní přijímač, nyní při přecházení stanic na nové frekvence, tak mi nejde již naladit. Je nutné pořídit nový satelitní přijímač?

  5. Re: Jak naladit satelit aneb satelitní televize od A do Z
    Viete mi poradit ako naladit sucasne astra3 a thor6?mam motor a 1lnb. Potrebujem aj druhe lnb? Dakujem

    1. Astra/Thor
      Nie, nie je to potrebné. Je možný príjem Astra a Thor s jedným LNB a pomocou motora. Len je potrebné motor nastaviť, aby bol v korektnej nulovej pozícii. Potom len správne nakonfigurovať DiSEqC 1.2 alebo USALS / GOTO X.

  6. Re: Jak naladit satelit aneb satelitní televize od A do Z
    Chtěl jsem si koupit nový televizor Samsung s vestavěným S2 tunerem z
    důvodu jednoho ovladače, ale nebylo mi to doporučeno.Údajně jsou vestavěné tunery složité na ladění, pomalé, nutnost Wifi (tu mám)kvůli
    stahování softweru. Prosím o Váš názor. Díky.

    1. Re: DVB-S2 tuner v televizi nebo externí
      Mám zkušenost s LCD LG, která má také všechny tunery.

      Je pravda, že ladění DVB-S/S2 tam je složitější, také komfort práce s programy je o něco nižší.

      Přesto znám uživatele, kteří by právě komfort jednoho zařízení na všechno ani za nic nevyměnili za více, byť jednotlivě lepších zařízení.

      Já osobně mám zařízení více a situaci řeším jedním univerzálním ovladačem, který naučíte, co je potřeba.

      Domnívám se, že rozumnou volbou je pořídit TV s více tunery (dnes již i s DVB-T2) a vyzkoušet. KDyž to nebude vyhovovat, prostě k TV dokoupíte externí tuner.

  7. Příjem sat.vysílání ČT 1,2,24 se často rozpadá. Čo dělat ?
    Od prosince 2017 se často rozpadá obraz i zvuk sat.vysílání ČT 1,2,24,sport,art radia ČRO dvojka,Junior dále TV Barrandov.
    Ostatní programy OK. Hodnoty 65-88 % úrovně signálu.Nastaveni paraboly i kábel OK.
    Co dělat? Na koho se obrátiť o radu či pomoc?
    Prosím o Vaší radu. Prosím,pokud to nebude problem, o e-mail. iljaprecechtel@gmx.net.
    Děkuji za Váš čas a pomoc.
    Precechtel Ilja

  8. changhong 40c1600ds
    Dobrý večer, nemůže mi někdo poradit s naladěním Astry 3 na tomto televizoru. Parabola s dvěma výstupy, na jednom sat.tuner Amsico v obýváku s perfektním příjmem Astry 3 a na druhém s TV changhong 40c1600ds Astra 1 98% a 1000 programů i v HD a Astra 3 nic. CA modul Mascom, karta Skylink, ale samozřejmě ladí i bez modulu. Už jsem celkem bezradný. Díky

  9. technické dotazy k digitálnímu vysílání
    Dobrý den,
    pracuji na jednom projektu do školy a měl bych pár dotazů, které bych byl rád, kdyby jste byl někdo schopný a ochotný mi zodpovědět.

    Prvním dotazem je dotaz na modulace. Proč se převážně používá 8PSK u DVB-S2, když 16 a 32 je co se týče přenášeného objemu dat lepší variantou. Jedná se o složitější modulaci, chybovosti?!

    Dalším dotazem je dotaz na internetové připojení, které jsem objevil na Astře 3B asi ve 4 případech. Signál je prezentován jako DVB-S2, je tedy přenášen pod tímto standardem? Na což navazuje další otázka a to na zpoždění. (cesta Země, vesmír a naopak) je v takovémto případě internet opravdu použitelný vzhledem k požadavku na nulovou latency? A jakým způsobem je toto spojení realizováno? Příjem na malou parabolu chápu, ale v případě připojení, kdy je třeba i vysílat? Jak to funguje?

    Další dotaz. Je možné zachytit na jednu parabolu, která je směrována pouze do jednoho směru staticky a obsahuje LNB pro jednoho uživatele zachytit více satelitů vzhledem k tomu, že jsou „celkem“ nahuštěny na sebe nebo je to nesmysl?

    S čímž souvisí další dotaz. Prováděl jsem skenování frekvenčního pásma s TBS kartou se zaměřením na Astru 23,5 a po té 19,2. V jejich vysílacím spektru jsem nalezl odpovídající transpondéry, nicméně nějaké vysílání probíhá i v nižších a vyšších frekvencí. Konkrétně programy na Astře 3B by měly začínat od 11.719 do 12.517 MHz, ale například 6 transpondérů jsem našel i v nižších a stejně tak ve vyšších, ač s nižším výkonovou úrovní.

    Další dotaz je spíše na vysvětlení parametrů, které se lze dozvědět při zkoumání jednotlivých transpondérů, co znamená Pilot: On/Off/Auto k čemu slouží? Dále RollOff a k tomu nějaký číselný údaj, např.:0,35?

    Poslední dotaz je na vzorkovací kmitočet. V tom jsem lehce ztracen. Když modulujeme DVB-S2 signál v bloku mapování do různých konstelací, zde vzorkujeme na kmitočet pro MPEG (48, 44,1 nebo 32 kHz) nebo vzorkování probíhá již právě na vysílací kmitočet pro určitý transpondér tedy v řádu MHz?

    Chtěl bych podotknout, že jsem spíše samouk a vše co jsem dohledal a dozvěděl je pouze z louskání videí na youtube a anglických prací. Takže jestli jsou některé dotazy hodně mimo realitu, tak se omlouvám a neberte mě prosím špatně, ale potřebuji v tomto udělat alespoň trochu jasno 🙂 Pakliže se najde někdo, komu by se chtělo se mnou ztrácet čas a pokusil se mi na toto odpovědět, byl bych Vám velice vděčný! 🙂 .

    1. Jedná se o dost technické
      Jedná se o dost technické dotazy a doporučil bych návštěvu přece jenom odbornějších diskusí. Zde vám můžu zodpovědně napsat jen něco k internetu přes satelit: Latence je tam obrovská v porovnání s „pozemním“ internetem. Ale pro běžné surfování to až tak nevadí. Pro hovory v reálném čase se to nehodí. Nepoužívá se běžná parabola a LNB, ale speciální. Dále je zde poměrně slušný teoretický download, ale upload je poněkud problém a je úzkým hrdlem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Čtyři roky poté, co Google prohlásil, že chce blokovat soubory cookie třetích stran v prohlížeči Chrome, potvrdil, že nakonec nebude blokovat online sledovače. V roce 2020, přibližně v době, kdy Apple zablokoval soubory cookie třetích stran v Safari, Google trval na tom, že udělá totéž. O čtyři roky později se Google zdánlivě vzdal jejich blokování.
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?
Umax 12Wg Tab zasvěceným více či méně připomene zařízení od Microsoftu, tedy 2 v 1 jménem Surface. Tedy tablet spolupracující s klávesnicí, se kterou není vyloženě napevno spojen kloubem, proto potřebuje svůj stojánek...
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.
Značka Umax do toho, lidově řečeno, šlape poslední dobou s nasazováním nových modelů hodně. Jako jedna z novinek se na náš trh až z Číny dostává 10palcový model, který se vrací ke koncepci přídavné klávesnice pevně spojené s ochranným pouzdrem. Jde tedy opravdu o pravověrný tablet s externí klávesnicí, nikoliv o imitaci notebooku jako takového. Na cesty může jít o praktické řešení – neváží moc, nabijete ho kdekoliv, je vybaven vlastním ochranným pouzdrem. A je levný.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek