Sobota , 24. 02. 2024

Matěj

Jak vybrat inkoustovou cartridge?

Zdaleka nejrozšířenější typy tisku jsou stále inkoustové a laserové tiskárny. Do laserových tiskáren se pořizují tonery, zatímco pro inkoustový tisk budete pořizovat inkoustové cartridge. Nejpoužívanější jsou tiskárny a náplně Canon, HP, Brother a Epson. Za kolik koupíte tiskárnu příliš neovlivníte. Záleží, jaké funkce budete chtít využívat, ale za tisk se ušetřit dá. A hodně.

29. 01. 2018

Zdaleka nejrozšířenější typy tisku jsou stále inkoustové a laserové tiskárny. Do laserových tiskáren se pořizují tonery, zatímco pro inkoustový tisk budete pořizovat inkoustové cartridge. Nejpoužívanější jsou tiskárny a náplně Canon, HP, Brother a Epson. Za kolik koupíte tiskárnu příliš neovlivníte. Záleží, jaké funkce budete chtít využívat, ale za tisk se ušetřit dá. A hodně.

Jaký tisk je levnější?

kompatibilni tonery a inkoustyHlavní výhodou inkoustového tisku jsou nižší pořizovací náklady. Samotný tisk je naopak levnější u laserové tiskárny. Inkoustové cartridge zkrátka vychází o trochu dráž. Ale i zde se dá ušetřit. Stačí nenaletět velkým výrobcům tiskáren a nekupovat jejich drahé originální náplně s obrovskou marží. Nebojte se vyzkoušet kompatibilní náplně. Ty seženete doslova už za pár desítek korun.

A ještě jedno doporučení. Kupte si tiskárnu s oddělenými tiskovými kazetami. Pokud vám pak dojde například jen modrá barva, dokoupíte pouze ji a nemusíte měnit celou cartridge. U tiskárny s kombinovanou náplní byste museli koupit a vyměnit všechny barvy naráz i kdyby byla některá z nich skoro plná.

Nebojte se kompatibilních náplní

alternativni tiskNejdřív si ujasněme pojmy. Originální je ta náplň, která je přímo od výrobce vaší tiskárny. Kompatibilní náplň je vyrobená někým jiným než je výrobce tiskárny. V tiskařském byznysu to funguje tak, že kvůli tvrdé konkurenci prodávají výrobci své tiskárny prakticky za výrobní náklady. Kde ale maximalizovat zisk? Právě na cartridgích a tonerech.

Těch totiž za dobu životnosti jedné tiskárny musíte nakoupit spousty. A aniž bychom o tom přemýšleli, skoro automaticky sáhneme po náplni od výrobce. Ti ještě navíc vypouští do světa zprávy o nespolehlivosti kompatibilních cartridgí. Ty jsou pro ně nevítanou konkurencí, protože se prodávají za výrazně nižší ceny. Běžně za polovinu ceny i méně. Více se o této praxi můžete dočíst zde.

Strach je ale zbytečný. Rozdíl v kvalitě tisku a spolehlivosti je tak malý, že si ho běžný uživatel ani nevšimne. Nebo dokonce není žádný. Navíc každý dobrý prodejce má k náplním všechny certifikáty původu. Nebojte se kompatibilních náplní.

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kdo hledá úložný prostor s větším objemem, než mají běžné flash disky, netouží jej mít připnutý na klíčích a přesto kompaktní, aby se vešel pohodlně do kapsy (nemluvě o kapacitě versus cena), pro toho může být tento „portable“ externí disk to pravé. Může mít i ještě s větší kapacitou, ale to už musí počítat s vyšší cenou a silnější krabičkou, než u tohoto 1 TB obsahem velkého 2,5palcového disku.

Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?

Nepřehlédněte

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek