Úterý , 22. 04. 2025

Evžénie

Lenovo IdeaPad A10 – první notebook s Androidem?

29. 07. 2014

29. 07. 2014

Společnost Lenovo již v půli července představila svůj první notebook vybavený operačním systém Android, ve kterém se prý snoubí vlastnosti tabletu a přenosného počítače… Škoda, že se nakonec jeví jen jako tablet s klávesnicí.

Desetipalcový notebook IdwaPad Lenovo A10 se během chvilky dokáže díky 300° otáčivému displeji proměnit z režimu notebooku do stojánku. V tomto módu jej lze ovládat dotyky vedenými po displeji s rozlišením 1366 × 768. Pro ty, kteří preferují spíše zvuk klávesnice, je v režimu notebooku připravená AccuType klávesnice s individuálně osazenými klávesami pro rychlé a pohodlné psaní.

TIP: 14palcový notebook HP s Androidem

Duální notebook běží na operačním systému Android 4.2. Procesorem je 4jádrový ARM Cortex-A9, přesněji Rockchip RK3188 taktovaný na 1,6 GHz (tedy levné řešení). Dále je vybaven 1 až 2 GB operační paměti s 16 nebo 32 GB SSD úložištěm, které lze ještě rozšířit díky microSD portu.

Jeden kilogram vážící notebook slibuje výdrž „v plném zápřahu s připojením k internetu až 9 hodin přehrávání hudby či videa“. Další zařízení připojíte skrz dva USB 2.0 či jeden microUSB port. Připojení větší obrazovky lze provést prostřednictvím MicroHDMI – takže to bude chtít redukci. Neustále ve spojení se svou rodinou a přáteli mohou být uživatelé díky stereo reproduktorům, integrované webkameře s rozlišením 0,3 megapixelů a samozřejmě Wi-Fi a Bluetooth.

Takže je to klasická konfigurace běžného tabletu. Škoda, že zde nejsou sloty na microSD minimálně dva či chybí klasický pevný disk, pak by tento laptop představoval opravdu zajímavou alternativu k běžným zařízením s Windows či Chromebookům.

Aktuální cena Lenovo IdeaPad A10 59-426099 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Zdroj: TZ Lenovo

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek