Neděle , 06. 07. 2025

Jan Hus

Mají dnes ještě repasované notebooky smysl?

06. 11. 2015

Ačkoli si je dnes možné pořídit nový laptop za poměrně slušné peníze, repasované notebooky jsou stále velmi zajímavou alternativou. V každém případě o nich tedy můžete uvažovat.

Výhody repasovaných notebooků

Na prvním místě jsou jednoznačně pořizovací ceny. Nový notebook sice není pro většinu lidí cenově nedostupný, nicméně výrobky s označením „repase“ jsou stále výrazně levnější. Nejedná se přitom o žádná „ořezávátka“, ale o laptopy od výrobců, kteří určitě patří mezi nadprůměr. Pokud se rozhodnete nakoupit repasovaný notebook např. v e-shopu Technimax.cz, můžete mít brzy doma výrobky značek Lenovo, DELL či HP, a to za několik tisíc korun.

Samozřejmě se nabízí otázka, zda jsou repasované notebooky skutečně kvalitní a nebudete s nimi mít žádné problémy. Vzhledem k tomu, že se vesměs jedná o vyřazená služební zařízení, která nebyla používány nikterak dlouho a navíc následně prošla profesionální kontrolou, obavy nejsou na místě. U repasovaných notebooků přitom bývá obvyklá záruka 12 měsíců a v některých obchodech je navíc tato časová lhůta ještě delší! Nejedná se tedy o žádný risk.

 

Zaměřte si i na další repasovaná zařízení

Notebooky pochopitelně nejsou jedinými zařízeními, která si lze v této oblasti pořídit za velmi nízké ceny. K dispozici jsou totiž rovněž repasované počítače a monitory, ale svou pozornost můžete zaměřit rovněž na repasované tiskárny, servery anebo dokonce projektory. O všech těchto zařízeních přitom platí to, co již bylo zmíněno o laptopech, totiž že se jejich nákupu netřeba obávat, neboť je měly v rukou odborníci…
 

 

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.
Šest měsíců poté, co BMW podepsalo smlouvu s robotickým startupem Figure AI, se bipedální humanoidní roboti Figure 01 testují ve výrobním závodě BMW Spartanburg v Jižní Karolíně. Nejnovější zpráva o pokroku ukazuje, jak by roboti mohli pomoci při výrobě.
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek