Neděle , 22. 12. 2024

Šimon

Milujete natáčení z mobilu? Se stabilizátorem zvládnete víc

Máte v kapse pořádné mobilní dělo, ale stále vašim záběrům z mobilního telefonu něco chybí? Možná jsou záběry moc roztřesené, nepůsobí profesionálně, nebo jsou stále ze stejných úhlů. Vyzkoušejte chytrý stabilizátor pro mobilní telefon a uvidíte, že se vaše tvůrčí svoboda, a hlavně výsledný filmeček dostanou na novou úroveň.
OM 4 a OM 4 SE s magentickým kroužkem
OM 4 a OM 4 SE s magentickým kroužkem

31. 10. 2021

Máte v kapse pořádné mobilní dělo, ale stále vašim záběrům z mobilního telefonu něco chybí? Možná jsou záběry moc roztřesené, nepůsobí profesionálně, nebo jsou stále ze stejných úhlů. Vyzkoušejte chytrý stabilizátor pro mobilní telefon a uvidíte, že se vaše tvůrčí svoboda, a hlavně výsledný filmeček dostanou na novou úroveň.

Jak funguje stabilizátor pro smartphone?

Stabilizátor na mobil připomíná takovou zvláštně prohnutou selfie tyč a podobně se i ovládá. Mobilní telefon do tzv. ručního stabilizátoru jednoduše naklapnete a pomocí tlačítek na stabilizátoru můžete předávat pokyny mobilu i využít speciální funkce stabilizátoru – zapínat/vypínat natáčení, zoomovat, aktivovat zvláštní režimy a funkce atd. Který si ale v nabídce různých výrobců vybrat? My jsme si oblíbili ruční stabilizátory od DJI – společnosti, kterou znáte hlavně jako výrobce dronů a pro kterou je tedy vývoj stabilizačních mechanismů druhou přirozeností.

Ruční stabilizátor OM 4

Jako první vám představíme 4. generaci stabilizátorů pro mobily od DJI – OM 4. Tato řada poprvé odvrhla jméno Osmo Action a novinka vyšla pod úspornějším a stylovějším názvem OM 4. Vedle názvu se největší inovací této generace stal magnetický design, kdy mobilní telefon na stabilizátor připojíte pomocí magnetického kroužku a svorky. Do akce jste tak ready ještě dřív než kdy jindy.

OM 4 vydrží na jedno nabití stabilizovat až 15 hodin, takže klidně celý den, co se pohybujete s mobilem v terénu. O stabilní záběry při sledovačkách i přiblížení se postarají funkce ActiveTrack 3.0 a DynamicZoom, stabilizátor také sám upraví polohu telefonu díky speciálnímu senzoru, který sleduje pohyby objektu, a vy tak natočíte krásné záběry i pod úhlem. To ale není ani zdaleka vše – výsledný filmeček pak pomocí aplikace DJI Mimo a předpřipravených storyboardů automaticky sestříháte a doplníte hudbou a speciálními efekty. OM 4 je kompatibilní s telefony o šířce 67–84 mm a tloušťce 6,9–10 mm.

OM 4 a OM 4 SE s magentickým kroužkem

OM 4 a OM 4 SE s magentickým kroužkem

Stabilizátor s vysouvací selfie tyčí OM 5

Nejvyspělejším stabilizátorem z rodiny DJI je aktuálně OM 5. 5. generace nově nabízí v rukojeti ručního stabilizátoru skrytou vysouvací selfie tyč a novou funkci ShotGuides, která automaticky rozpozná prostředí, ve kterém natáčíte, a dává vám průběžně kreativní tipy, jak vykouzlit ty nejoslnivější záběry. Vylepšené algoritmy stabilizace fungují zase o něco lépe a jsou přizpůsobeny i větším a těžším telefonům.

OM 5 s vysouvací selfie tyčí

OM 5 s vysouvací selfie tyčí

Stabilizátor OM5 můžete ovládat gesty a se sledováním objektů vám pomůže nový ActiveTrack 4.0. Režim Selfie vám zase pomůže zachytit krásu vašich obličejů. Chcete se nechat vést? Story Mode funguje tak, že si vyberete šablonu a následujete její pokyny. Výsledkem je profesionální krátké video, aniž byste měli zkušenosti s natáčením nebo střihem videí. Z dalších pak zmiňte třeba Panorama, CloneMe Panorama, DynamicZoom, TimeLapse nebo SpinShot pro otáčející se záběry jako z MTV. Stabilizátor OM 5 seženete ve 2 barvách a můžete si ho potunit spoustou nápaditého příslušenství.

Není konečně na čase začít pomocí mobilního telefonu natáčet profesionální, neroztřesená videa?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

DigiLidi vás zve na cestu časem s naším novým článkem. Podívejte se s námi na návrat klasických technologií v moderním kabátě. Retro technologie se vracejí do hry s úžasným moderním designem. Od klasických gramofonů po ikonické fotoaparáty - objevte, jak se oblíbené technologie z minulosti stávají stylovými a funkčními kousky v dnešní digitální éře. Připravte se na vzrušující setkání s retro technologiemi, které zaujmou každého nadšence a milovníka klasiky.
Aktualizováno o fotky dodaného štítu! Nedostatek ochranných pomůcek se stal v boji s nákazou Covidem-19 celosvětovým  problémem. Jejich absence přímo ohrožuje ty, kteří za nás bojují v první linii. Zdravotníci, policisté, hasiči a mnoho dalších, kteří přicházejí do styku s nákazou každý den, nemají dostatek vybavení, které by je dokázalo ochránit. To jsme se rozhodli změnit.

Na trhu s příslušenstvím pro videokamery a fotoaparáty Sony, se objevil kabelový ovladač od čínské firmy JJC, která má ve svém portfoliu velké množství příslušenství v oboru pořizování záběrů, ať již statických či pohyblivých.

Poměrně dlouhou dobu jsem neměl možnost vzít do rukou telefon z jiné země původu, než asijské. Až nyní jsem dostal možnost podívat se na smartphone od polského výrobce myPhone. Ten zatím zcela neprorazil (alespoň na tuzemském trhu), nicméně vyrazil do boje s nejlevnějším smartphonem na trhu – myPhone 6 FUN Lite. Telefon se dá pořídit za doporučených 1 490 Kč, nebo levněji. Otázka zní, co za oněch 15 stovek dostaneme?
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek