Neděle , 24. 11. 2024

Emílie

Některé telefony s Androidem mohou automaticky odesílat lékařská data během volání na tísňovou linku

16. 12. 2023

16. 12. 2023

Osobní bezpečnostní funkce Googlu v Androidu se v minulém roce rozšířily o potenciálně život zachraňující funkci, která dokáže předávat kritická lékařská data záchranářům a to v momentě, když uživatel vytočí číslo 911.

Záchranáři dostanou včas klíčové informace

Tato technologie funguje tak, že odesílá důležité tísňové informace o volajícím zadané v aplikaci Osobní nouze (Personal Safety). Je dostupná na vybraných zařízeních, včetně nejnovějších zařízení Google Pixel, Nothing Phone 1 a několika dalších. Jedná se o informace, jako je věk, váha, krevní skupina, alergie a další. Odesílány jsou na platformu s názvem RapidSOS. Více než 15 000 nouzových středisek a terénních agentur je napojeno na RapidSOS, který od roku 2020 podporuje přenos lékařských ID dat z iPhonů.

Pokud z telefonu vytáčíte číslo 911, existuje možnost, že jste zraněni nebo z nějakého jiného důvodu nejste schopni sdělit svou situaci a své informace. „Tyto informace jsou k dispozici k použití před odesláním a před příjezdem záchranářů,“ uvedla ředitelka hasičského sboru 911 Baltimore City Tenea Reddick v tiskové zprávě. „Šetří to tolik času, protože už víme, na co reagujeme a co potřebujeme.“

Od roku 2018 již mohla zařízení Android i iPhone odesílat data o poloze pomocí systému RapidSOS. Ale na straně Androidu mohou tato data za vás odesílat (a navíc je zobrazovat na obrazovce uzamčení) pouze nejnovější telefony, jako jsou Google Pixels a další s aplikací Osobní bezpečnost.

Přihlášení ke sdílení tísňových dat může vypadat různě v závislosti na vašem zařízení. Nouzové SOS můžete aktivovat v Nastavení > Bezpečnost a nouzový stav. Odtud budete muset nastavit aplikaci Nouzové informace, abyste tuto funkci aktivovali a mohli využívat další funkce. Budete také moci určit další informace, například zda jste dárcem orgánů, a své nouzové kontaktní údaje.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

VisionBooků začíná být na trhu podobně jako modelů BMW řady 3, v oněch přídomcích by se jeden pomalu ztratil. Vězte tedy, že 14Wa se objevila vcelku nedávno, s původní 14Wi nemá pranic společného, u Umax nahradil cloudbookem 14Wi-S. Námi testovaný notebook (ano, notebook) má jiný procesor, více RAM a v neposlední řadě místo na pevný disk (zároveň 32 GB eMMC) a RJ45. Mohli bychom říci, že tak tvoří mezičlánek mezi cloubookem a notebookem. Pojďme zjistit čemu se blíží víc?
Sluchátka Genesis Oxygen 400 jsou vcelku netradičně mezi herními periferiemi v provedení do uší, tedy tzv. „špunty“. Přes to, aby mohla být herní, nabízí možnost připojit mikrofon. Vedle toho nás při vcelku nízké ceně překvapila bohatá výbava.
Na tento článek mě přivedla reportáž na ČT1 v Reportérech ČT, která informuje o zcela bezprecedentním jednání ze strany MPSV vůči soc. firmě Amerfo, zaměstnávající 80 handicapovaných lidí. Dává jim práci, což je skvělé. Například v historické budově, kterou můžete vidět ve 3D online či se tam ubytovat. Prohlédnout si lze i další brněnské památky...
Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.
Od té doby, co se mainstreamové smartphony zbavily konektoru pro sluchátka, někteří nemohou přestat myslet na to, jak skvělé by bylo, kdyby jej nahradili druhým portem USB-C. Některé nové handheldy, jako je ASUS ROG Ally X, byly upgradovány na dva porty USB-C a telefony by měly následovat. Představíme si hlavní důvody, proč by telefony měly mít dva USB-C porty.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek