Středa , 02. 04. 2025

Erika

Nová chytrá zástrčka IKEA dokáže monitorovat napájení

22. 09. 2024

22. 09. 2024

IKEA uvedla na trh svou inteligentní zástrčku Inspelning. Tato inteligentní zástrčka umožňuje uživatelům sledovat a upravovat, jak a kdy používají energeticky náročné spotřebiče. Funguje ve spojení s inteligentním centrem Dirigera společnosti IKEA a novou funkcí Energy Insights.

Co tato zástrčka umí?

Chytrou zástrčku Inspelning lze ovládat na dálku pomocí aplikace IKEA Home smart, dálkového ovladače nebo pohybového senzoru. To přidává pohodlí a flexibilitu, protože můžete zařízení zapínat nebo vypínat, když jste mimo domov, nebo automatizovat zařízení na základě pohybu. Je to v podstatě zástrčka, která vám umožní zapínat a vypínat vaši současnou domácí elektroniku, jako by to byla chytrá zařízení.

Funkce Energy Insights ve švédské aplikaci IKEA Home smart umožňuje lidem sledovat spotřebu elektřiny v reálném čase, což je v prostoru chytrých zástrček o něco unikátnější. Poskytuje údaje o spotových cenách elektřiny a porovnává spotřebu energie domácnosti s podobnými domy, což uživatelům pomůže najít, kde jsou jejich výdaje nejvyšší. IKEA plánuje tuto funkci v průběhu roku rozšiřovat tím, že bude nabízet personalizované poradenství o opatřeních na úsporu energie a doporučení ohledně vývoje a služeb, které mohou snížit spotřebu energie.

Inteligentní zástrčka Inspelning je malá a lehká, takže by neměla způsobovat problémy při používání. Ke každé chytré zástrčce můžete připojit pouze jedno zařízení, ale k jednomu dálkovému ovladači nebo snímači pohybu lze připojit více zástrček. Maximum je 10, což pomůže zefektivnit kontrolu nad vaší elektronikou. Uvedení chytré zástrčky Inspelning bylo poprvé představeno v květnu, kdy IKEA oznámila plány, jak pomoci kupujícím porozumět jejich spotřebě energie. Zástrčka měla vyjít v říjnu, ale na oficiálních stránkách IKEA si ji můžete koupit už dnes. Zatím je dostupná v USA a některých dalších trzích za cenu 11,99 USD, tedy v přepočtu kolem 270 korun. Můžeme doufat, že bude brzy dostupná i na našem trhu, aby mohla třeba i vám snadno pomoci mít přehled nad spotřebou.

K TÉMATU  Starlink Internet bude účtovat zákazníkům v přetížených oblastech více

Obrázky: IKEA

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Po testech sluchátek Elite a Blaze, které se ukázaly jako velmi kvalitní produkty od firmy Lamax, jsem se dostal i k „peckám“, a to taktéž bezdrátovým. Jedná se konkrétně o model Tips1, který je v nabídce špuntů od Lamaxu cenově nejdostupnější (790 Kč). Lamax vyrábí další dva modely – Pax1 (990 Kč) a Dots1 (1 690 Kč).
Poměrně dlouhou dobu jsem neměl možnost vzít do rukou telefon z jiné země původu, než asijské. Až nyní jsem dostal možnost podívat se na smartphone od polského výrobce myPhone. Ten zatím zcela neprorazil (alespoň na tuzemském trhu), nicméně vyrazil do boje s nejlevnějším smartphonem na trhu – myPhone 6 FUN Lite. Telefon se dá pořídit za doporučených 1 490 Kč, nebo levněji. Otázka zní, co za oněch 15 stovek dostaneme?
Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.

Nepřehlédněte

Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek. Jsem si vědom toho, že úvod článku může někomu připadat spíše jako reklamní sdělení. Nejde to však popsat jinak nežli v superlativech, a to téměř bez výhrad. Jednu tu ale pro vás přece mám. Je to můj náhled na dle mého přemrštěnou cenu. O tom ale až později.
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek