Čtvrtek , 28. 11. 2024

René

Nový 13palcový Umax s IPS displejem

09. 05. 2017

09. 05. 2017

Spoleňost Umax plánuje koncem května na český trh uvést cloudbook VisionBook 13Wa vybavený opět Full HD displejem s IPS maticí, tentokrát s úhlopříčkou 13,3 palců. U tohoto modelu opouští ozkoušený Intel Atom směrem k úspornému Celeronu N3350 s jádrem „Apollo Lake“.

TIP: VisionBook 14Wi Plus – vítej, Godote, černá ti sluší

Procesor Intel Celeron N3350 nabídne velké rozmezí frekvencí od základní 1,1 GHz po 2,4 GHz při automatickém přetaktování. Grafické jádro dosahuje na maximální takt 650 MHz, což je oproti 500 MHz u Atomu x5-z8300/8350. Oproti Atomu čekejme pouze 2 výpočetní jádra a vyšší TDP 6 W, přičemž SPD (tedy standardní příkon) činí 4 W. Nechejme se tedy překvapit, zda výrobce zůstal u pasivního chlazení, což očekáváme. Uvidíme, jak se vyšší spotřeba procesoru projeví na zahřívání šasi.

Operační paměti nabídne 3 GB, oproti 4 GB u 14Wi Plus a eMMC zůstává na 32 GB. Nechybí dvojic USB portů 2.0 a 3.0 apod. Akumulátor má mít pouze poloviční kapacitu oproti předchozím 14palcovým modelům, tedy 5 000 mAh při napětí 7,4 V (tedy dvojnásobném). Dokáže naplnit slibovanou výdrž kolem 8 až 10 hodin? Mohl by. Uvidíme v recenzi, kterou vám chceme nabídnout.

Zdroj: Umax

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?

AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

Říká se, že „internet nikdy nezapomene“, ale to je jen zbožné přání. Ukládání dat na servery vyžaduje peníze, čas a úsilí. Nakonec něco, na čem vám záleží, bude z webu navždy vymazáno. Dobrá zpráva je, že s tím můžete něco udělat už teď.

Nepřehlédněte

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek