Pondělí , 18. 11. 2024

Romana

Nový Winamp je téměř tady

24. 05. 2024

24. 05. 2024

Winamp býval oblíbeným hudebním přehrávačem pro stolní počítače na konci 90. let a na začátku 21. století a během několika posledních let se vývoj pod novým vlastnictvím zvedl. Do nového Winampu zbývá už jen pár měsíců.

Jak bude nový Winamp vypadat a co nabídne?

Společnost, která v současnosti Winamp vlastní, Llama Group, už pár let pracuje na vytvoření zcela nové služby s názvem Winamp. Nový Winamp loni vstoupil do veřejného testování a kombinuje službu streamování hudby s možností přímé podpory jednotlivých umělců. Vyšlo také několik novinek pro klasický přehrávač Winamp, včetně aktualizace 5.9 v roce 2022 , ale vývoj se údajně opět zastavil.

Llama Group právě zveřejnila své roční výsledky za rok 2023, které zahrnují některé podrobnosti o budoucích aktualizacích Winampu. Spuštění nové hudební platformy Winamp je nyní naplánováno na 1. července 2024, přičemž společnost doufá, že letos podepíše 50 000 umělců a do konce roku 2028 jeden milion umělců. Stále je primárně zamýšlena jako místo pro lidi, kteří přímo podporují umělce prostřednictvím nákupů hudby, předběžného přístupu, zboží a dalších. Zní to jako Patreon, ale zabalené do něčeho, co se více podobá hudebnímu přehrávači.

S novou platformou je k dispozici také aktualizovaný desktopový Winamp Player, jehož příchod je rovněž naplánován na 1. července. Údajně bude podporovat místní přehrávání MP3, internetová rádia a zvukové knihy, stejně jako veškerý obsah dostupný prostřednictvím platformy Winamp. Současná webová aplikace má přístup k podcastům, takže to pravděpodobně bude i v desktopové aplikaci. Společnost říká, že se také připojí k dalším hudebním službám, i když nevíme, které služby.

Llama Group představuje svou novou platformu a přehrávač jako způsob, jak spojit lidi s jejich oblíbenými umělci a pomoci umělcům vydělat více peněz z jejich práce. Moderní hudební streamovací služby neplatí umělcům dobře , takže nový Winamp nezní jako hrozný nápad. Nicméně je to také na hony vzdáleno původnímu Winampu, který byl jen jednoduchým stolním audio přehrávačem.

K TÉMATU  Stavíme HTPC: Díl třetí

Za zmínku také stojí, že Llama Group měla nějaké finanční potíže. Svou divizi Targetspot (dříve známou jako AudioValley) prodala nizozemské společnosti Azerion, především výměnou za akcie Azerion, ale cena akcií Azerionu se brzy poté propadla. Llama Group uvedla, že to mělo významný dopad na vývoj nové platformy Winamp.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jako má Renault svoji Dacii, podobně má Lamax značku BML (sdílí stejného majitele) - tedy produkt, který vždy bude o něco levnější za cenu kompromisů. U akčních kamer to dříve fungovalo, i když BML již dlouho nevyrukovalo s ničím novým. Proč by tomu mělo být jinak u reproduktorů? Říkám si. Rovnou kupuji nový reproduktor BML S6, nechce se mi totiž čekat. A lidi na srovnávači cen jej chválí...
Nejsem fanouškem nakupování elektroniky či sportovního vybavení v supermarketu. Dlouhou dobu jsem byl vyloženým odpůrcem. Když jsem narazil na tuto lampu, která jakoby z oka vypadla námi testovanému Lamaxu, zaujala mě i cenou. Pak jsem ji objevil ve výprodeji za 50 % původní ceny, neodolal a 399 Kč (včetně desátek pro Babiše) vytáhl z peněženky bez okolků.
Co kdyby vaši firmu postihl nečekaný výpadek způsobený hackerským útokem, přírodní katastrofou nebo klidně chybou zaměstnance a paralyzoval tak provoz podniku na delší dobu? Bez Disaster Recovery plánu můžete v této situaci čelit ztrátě důležitých dat, dlouhodobému přerušení poskytování svých služeb i finančním ztrátám. Zjistěte, jak pomocí Disaster Recovery planningu tyto hrozby minimalizovat a rychle se vrátit k běžnému fungování firmy. 

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek