Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Odolný miniaturní průmyslový počítač

15. 03. 2015

15. 03. 2015

Společnost Logic Supply přestavuje zařízení typu NUC (Next Unit of Computing), určené pro průmyslové nasazení, což značí pasivní chlazení či odolnou konstrukci. Vnitřek při tom nebude pomalý.

Jde rovnou o dva modely řady ML100 pod označením G10 a G30. Společné je šasi odolné proti prachu, nárazům či vibracím (uvnitř není žádná pohyblivá mechanická součástka). Chlazení je samozřejmě pasivní a celková spotřeba by se měla pohybovat kolem 7,5 W. Příplatkově lze pořídit univerzální DIO (Digital Input/Output) konektor.

TIP: Intel NUC bez větráku za 129 dolarů

Uvnitř najdeme mimo jiné 2jádrové procesory rodiny “Broadwell”: Core i3-5010U (2,1GHz) nebo Core i5-5300U (2.3GHz, v Turbo módu až 2,9 GHz) se sníženým příkonem TDP 15 W, až 16 GB RAM nebo až 512GB SSD disk M.2. Nechybí samozřejmě COM port, USB 2.0 i 3.0, gigabitová síťovka či Wi-Fi s dvojitou anténou.

Zadní strana NUC ML100G-10 vs ML100G-30.

Slabší model se čtyřjádrovým Celeronem N2930 s frekvencí 1,83 GHz (až 2,16 GHz) a TDP 7,5 W disponuje hned dvěma porty RJ45 pro gigabitovou LAN či 1TB mSATA SSD. Ceny budou startovat na sumě okolo 500 USD (asi 12 900 Kč).

Zdroje: TechPowerUp, Logic Supply

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Niceboy voděodolné reproduktory umí, o tom jsme se již několikrát přesvědčili (např. první Raze nebo Raze 2 Twins). Dnes rozbalíme novinku Raze 4 Origin, která chce kromě krytí IP67 oslovit také výkonem 20 W a výdrží kolem 20 hodin a FM rádiem s integrovanou anténou. Nic z toho nezní špatně, tak uvidíme v recenzi.
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...
Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?

Pokud však nepřichází, přestaň čekat dál... Nabízí se parafráze populární písničky, která by mohla pokračovat v duchu, že stačí střídavý, střídavý elektrický proud a do něj připojit TP-Link TL-WA855RE. Samozřejmě to chce také tu Wi-Fi, ale kdo by se zabýval takovými drobnostmi?

Testovanou kameru nekoupíte s hromadou více či méně zbytečného příslušenství, to si musíte dokoupit později. Dostáváte pouze kameru s USB kabelem a akumulátorem, což nebývá v tomto segmentu časté. Pro někoho klad, jinému to vadit může. Je Mi Action Camera 4K čistokrevným lovcem adrenalinu či spíše zmenšeným digitálním fotoaparátem pro náročnějšího uživatele?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek