Sobota , 05. 07. 2025

Cyril a Metoděj

Odolný tablet Toughpad FZ-G1

13. 05. 2014

13. 05. 2014

Společnost Panasonic představila inovovaný tablet Toughpad FZ-G1 s novými procesory a výdrží až 20 hodin. Odolá vodě i prachu.

Pro dosažení vysokého času potřebuje vysokokapacitní akumulátor, v běžné konfiguraci zvládne 8 až 10 hodin. To není vzhledem k tomu, že uvnitř běží procesor Intel Core i5-4310U s TDP 15 W (nikoliv ARM) a frekvencí 2 GHz, málo. Grafické jádro Intel HD Graphics 4400 „tiká“ na 200 MHz až 1,1 GHz, samotný procesor zvládá v režimu Turbo až 3 GHz.

Samozřejmostí je výkonné GPS i bezdrátový LAN modul s novým standardem 802.11ac, tzv. „gigabit Wi-Fi“. Zajímavý je rozhodně dotykový 10,1palcový IPS displej s možností ovládání v rukavicích, rozlišením 1920 ×1200 a maximálním jasem 800 cd/m2, což umožní jeho čitelnost i na slunci. Zadní fotoaparát nabízí rozlišení 5 / 8 Mpix. Lze dokoupit čtečku čárových kódů či smartcard. Nechybí ani konektor pro připojení externí antény a možnou zástavbu do auta.

V Evropě se do prodeje tablet dostane v červnu 2014 za základní cenu nemalých 1 604 Ł (asi 53 900 Kč). Záruka činí 3 roky. Operačním systémem jsou Windows 8.1 Pro či Windows 7 Professional.

Zdroje: TechPowerUp, Panasonic

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...
Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?

Pokud však nepřichází, přestaň čekat dál... Nabízí se parafráze populární písničky, která by mohla pokračovat v duchu, že stačí střídavý, střídavý elektrický proud a do něj připojit TP-Link TL-WA855RE. Samozřejmě to chce také tu Wi-Fi, ale kdo by se zabýval takovými drobnostmi?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek