Čtvrtek , 23. 01. 2025

Zdeněk

Panasonic bombarduje!

14. 04. 2007


Ale neutíkejte do krytu. Tyhle bomby nezabíjí, ale snad posílí. Rozpačitý start výměny starých modelů začal rekordér EH57 a teď konečně nabrala obměna obrátky. Objevil se konečně první model rekordéru s DVB-T tunerem a několik nových typů přehrávačů.

Přehrávače

Nedávno se vytrativší základní oblíbený model S42 nahrazuje DVD-S33E. Oproti svému předchůdci doznal však jen minimálních změn. Lepší by měla být podpora především DivX. Jako kvalitní základ nenáročného domácího kina bude stačit, výbavou však moc nekypí. Zarážející je, že oproti předchůdci “pozapoměl“, jak se čtou DVD-RAM disky.


Panasonic DVD-S33E

Jako mezistupeň mezi základem a špičkou Panasonic zařadil novou verzi S511E. Vychází z S33E, ale navíc je osazen HDMI výstupem. HDMI obecně doznalo u všech Panasoniců vylepšení a namísto 1080i už nabízí toto nejvyšší rozlišení i v progresivním režimu 1080p.


Panasonic DVD-S511E

Model S53E nahrazující nezaměnitelný S52E je na první pohled trochu zklamáním. S52E byl v segmentu značkových přístrojů výjimkou, potvrzující pravidlo, kdy měl osazen i 5.1 analogový zvukový výstup. To je u “značkovek“ unikum a bohužel se Panasonic rozhodl u nástupce v tomto nepokračovat.


Panasonic DVD-S53E

S 5.1 výstupem se tedy nakonec setkáme pouze u vrcholného modelu S99EG, ale dost se při tom finančně vykrvácíme. Kromě HDMI jsou špičkově osazeny i D/A převodníky analogových výstupů. Konkrétně na obraz je přítomen 216MHz/12-bit převodník.


Panasonic DVD-S99EG

První vlaštovkou mezi přehrávači Blu-Ray je novinka BD10EG. Zde zašel Panasonic ještě dál a přítomen je dokonce 7.1 analogový výstup D/A převodníky jsou ještě o stupeň kvalitnější, konkrétně 297MHz/14-bit pro video. Přístroj vyniká novou technologií zpracování obrazu P4HD – diagonální zpracování obrazu s přesným generováním obrazové informace každého pixelu, která je generována ze 60 okolních pixelů. Pokud si děláte na tento top produkt zálusk, budete si muset jednak počkat ještě pár týdnů, než dorazí na pulty obchodů, ale hlavně do té doby začněte šetřit. Příjde na necelých 25 000Kč. Cenově nejvýhodnějším BD přehrávačem tedy pořád zůstává Sony Playstation 3, ale Hi-Fi šílencům Playstation asi do koncepce jejich Hi-Fi systému tak dobře jako Panasonic BD10EG nezapadne.


Panasonic DMP-BD10EG

Rekordéry

Krom nedávno popisovaného modelu EH57EP, který vystřídal na odpočinek odcházející hvězdu mezi rekordéry, stále populární EH55, se objevil i nástupce vyššího EH65. Nový EH67EP má opět 250GB disk a stejně jako předchůdce HDMI výstup. Od 160GB EH57EP se liší jen v detailech typu přítomnosti SD slotu na paměťové karty atd. Opět je integrován pouze analogový TV tuner. Všechny HD rekordéry jsou také vybaveny funkcí Time Slip, umožňující sledovat libovolný jiný kanál nebo jiný obsah při současném nahrávání na HDD.


Panasonic DMR-EH67EP

Konečně jsme se i my v ČR dočkali a Panasonic nás “oblaží“ první várkou rekordérů s integrovaným bombo, tedy analogovým i digitálním tunerem DVB-T. Už bylo na čase! Modely DMR-EX77EP a DMR-EX87 se liší pouze velikostí pevného disku (160 a 250GB). Jejich výbava je velmi slibná, design doznal změn směrem k elegantnosti a osobně typuji tyto modely na rekordér letošního roku. Budeme si na ně muset počkat do června a každého určitě budou zajímat startovací ceny. Tedy momentálně jsou dle ceníku Panasonic někde na 13200Kč za menší disk a 15800Kč s daní za větší. Dá se ale předpokládat mírný pokles, až fyzicky opravdu přijdou na sklady velkoobchodů.


Panasonic DMR-EX87EP

Zdá se tedy, že se máme v následujících měsících na co těšit. I když inovace je jen pozvolná, jde určitě správným směrem. Všechny uvedené modely (kromě EX87EP) Panasonic již tradičně uvede jak v černé, tak stříbrné barvě.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V moderním světě, kde první dojem může hrát velkou roli, má tisk kvalitních etiket zásadní význam. Etikety nesou nejen informace, ale i identitu vaší značky. A aby byla tato identita zachycena co nejpřesněji a nejvýrazněji, je potřebná tiskárna štítků, která spojuje technickou preciznost s kreativním potenciálem.
Nejsem fandou „špuntových“ sluchátek, raději mám na hlavě něco jako Otík z filmu Vesničko má středisková a podobně jako on bez drátů, HIVE 2 joy mi plně vyhovují. Přesto chápu, že vy můžete mít preference zcela jiné. Na velikosti jednoduše záleží. Pins jsou pravým opakem, subtilní True Wireless řešení zdaleka nesází pouze na velikost, tedy malost…
Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?
Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.

Tradiční americká firma Motorola se v roce 2011 rozdělila na dvě části. Divizi, která má na starost vývoj a výrobu mobilních zařízení (Motorola Mobility) v roce 2014 koupila firma Lenovo. Nyní, po cca 2 letech reorganizace, přichází na český trh značka Moto.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek