Pondělí , 25. 11. 2024

Kateřina

Patriot Box Office a Iomega ScreenPlay TV Link aneb Xtreamer cenově překonán

04. 12. 2009

 

Na virtuálních pultech našich obchodů se objevily dva nové síťové multimediální HD přehrávače. Ať je to Patriot Box Office nebo Iomega ScreenPlay TV Link, oba jdou cenou hluboko pod 3 tisíce korun. Co nám nabízí?

 

Patriot Box Office Media Player je velmi podobný Xtreameru. Také jej lze osadit 2,5“ pevným diskem a obsahuje malý ventilátor, což vidíme neradi. Box Ofice je postaven na čipsetu Realtek 1073 a malá krabička poskytuje všechny důležité konektory, které můžeme potřebovat. Jeden USB port se na rozdíl od Xtreameru vešel i na přední stranu.

Nemá cenu vyjmenovávat, co všechno přehrávač přehraje (je toho hodně). Hardware toho sice umožňuje mnoho, stejně jako konkurence, ale záleží, co s tím dokážou udělat vývojáři. Zatím to po této stránce vypadá na chudého příbuzného Xtreameru a popravdě bych si nevsadil na to, že se tato škatulka dočká takové podpory výrobce.

 

Patriot Box Office Media Player stojí 2 500 korun s daní, což je o nějakých 700 korun méně, než Xtreamer. Ten ale má v ceně Wi-Fi modul.

 

Další novinkou je a Iomega ScreenPlay TV Link. Ten je vskutku miniaturní, protože neumožňuje vložení pevného disku. To ale nemusí vadit. Zbývá k tomu totiž ještě USB nebo síťové rozhraní. Cena je 2 700 korun s daní.

Má cenu zvažovat tyto přístroje? Proč ne. Zvládnou toho v základu mnoho. Ale pokud chcete maximum, vybírejte v osvědčených vodách Popcornů, eGreatů nebo Xtreamerů. Minimálně nyní, kdy ještě není jasné, jaké tyto novinky doopravdy jsou a jak je budou výrobci rozvíjet.  

Související články

Windows 7: první zkušenosti s Media Center
Vista Media Center: co umí a neumí (video)
HTPC pro odvážné: skříň, zdroj, deska a testovací oživení
Xtreamer: výkonný univerzál, ale jen pro někoho
Popcorn Hour A-100: když výrobce plní přání zákazníků

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Pravděpodobně jste narazili na problém, kdy film, televizní pořad nebo jiné video může být v některých částech příliš tiché a v jiných příliš hlasité. Google zavádí novou funkci v aplikaci YouTube pro televizory (nikoli YouTube TV), která má tento problém na televizorech vyřešit.
Již číslo v názvu napovídá, že tato kamera se bude v portfoliu Lamaxu řadit na jeho začátek, stává se nejlevnější modelem. Co to v praxi znamená pro zákazníka? Papírově se prakticky shoduje (popisky s piktogramy na produktových stránkách jsou prostě totožné) s dražším modelem Lamax X7.1 Naos, což vypadá lákavě.

Každý, kdo vlastní chytrý i hloupý mobil, jistě někdy řešil problém s nabíječkou, resp. absencí energie pro dobití telefonu, když jste třeba v přírodě či nemůžete dlouze setrvávat u zásuvky. Pro takové případy „bůh“ vymyslel powerbanky jako A-Data A10050.

Říká se, že „internet nikdy nezapomene“, ale to je jen zbožné přání. Ukládání dat na servery vyžaduje peníze, čas a úsilí. Nakonec něco, na čem vám záleží, bude z webu navždy vymazáno. Dobrá zpráva je, že s tím můžete něco udělat už teď.
Poměrně dlouhou dobu jsem neměl možnost vzít do rukou telefon z jiné země původu, než asijské. Až nyní jsem dostal možnost podívat se na smartphone od polského výrobce myPhone. Ten zatím zcela neprorazil (alespoň na tuzemském trhu), nicméně vyrazil do boje s nejlevnějším smartphonem na trhu – myPhone 6 FUN Lite. Telefon se dá pořídit za doporučených 1 490 Kč, nebo levněji. Otázka zní, co za oněch 15 stovek dostaneme?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek