Středa , 22. 01. 2025

Slavomír

Pipo T9 v testu – osm jader v akci

29. 09. 2014

29. 09. 2014

Neuplynul rok od recenze Pipo M8 HD, které ve srovnání s dnes testovaným Pipo T9 působí skoro nevyzrále. Co mi u M8 chybělo, T9 má – 3G a GPS. V menším těle při větší síle i výdrži. Cenový rozdíl při tom není velký.

TIP: Pipo T9 – na hry s osmi jádry

S „Té devítkou“ jsme na sebe měli poměrně málo času, a proto bude dnešní test stručnější než obvykle. Zaměřím se na hlavní vlastnosti a funkce, ale chybí mi zkušenosti z dlouhodobějšího testování jako například u „pancéřovaného“ telefonu Sencor. Některé nedostatky se však mohou projevit, anebo si jich všimnu, až po nějakém čase.

Pipo T9
LCD 8,9 palců, 1920 × 1200
Procesor AMR Mediatek 6592 (Cortex-A7)
8 jader, 728 MHz – 1,66 GHz
Grafické jádro Mali-450 (4 jádra)
RAM 2 GB
Interní paměť 32 GB
Čtečka paměťových karet mikro SDHC (až 32 GB)
Konektivita 3G, WiFi, Bluetooth
Zvuk mono vzadu
Porty port napájení, audio 3,5 mm, mini USB (s nabíjením)
Kamery vpředu 2 Mpix, vzadu 13 MPix
Další výbava GPS, G-senzor, gyro senzor, e-kompas, světelný senzor
Akumulátor 7 300 mAh
Hmotnost tabletu 430 g
Hmotnost adaptéru 110 g
OS Android 4.2.2 („Jelly Bean“)
Doporučená cena (s DPH) 7 990 Kč
Záruka 2 roky

 

Měříme „pindíky“

A protože mi přijde nejférovější srovnat jej se „stájovým kolegou“, vzal jsem si při tom na paškál právě starší model, oproti kterému přibyl 3G modul s GPS, což kvituji. V neposlední řadě nabízí 8jádrový procesor Mediatek 6592, dvojnásobek úložného prostoru, což potěší. Výkonnostní srovnání si prohlédněte v tabulce, nechám to bez komentáře.

Výsledky testů Pipo M8 HD Pipo T9 Srovnání
3DMark
Ice Storm 3892 5 287 136%
Ice Storm Extreme 3009 3 784 126%
AnTuTu X Benchmark ( ? / 5.0 Beta 1)
Custom Test 19176 21 230 111%
OpenGL ES 2.0 2196 2 516 115%
GFXBench 3.0
T-Rex N/A 467  
ALU N/A 426  
1080p Driver Overhead N/A 1 982  
Ostatní testy
SmartBench 2012 3937 2 103 53%
NenaMark 2.4 N/A 56,4 FPS  
 
Běžné užívání (Wi-Fi, 3G, GPS, internet, hry) 8 h 21 min. 10 h 56 min.  
Sledování HD filmů (1080p; bez Wi-Fi) 5 h 59 min. 9 h 45 min.  
K TÉMATU  Qingbar GP300: přenosné videobrýle aneb metrová úhlopříčka na cestách

Vše se vměstnalo do menšího děla, což mi vyhovovalo (nevadil by mi ještě o palec menší displej), i když FullHD rozlišení zůstalo a musím uznat, že obraz na displeji je jedním z nejlepších, co jsem viděl. O to více mě mrzí mono reproduktor opět umístěný na zadní straně, M8 disponuje dvěma stereo vpředu – tedy uspořádáním daleko vhodnějším pro filmy i hry. M8 platí za větší displej cenu v podobě nižší výdrže (displej „žere“ u tabletů nejvíc).

 

Výbavička pro každého

Opravdu pro každého. Tablet má vše, co mít má: WiFi, Bluetooth, 3G modul pro jednu SIM (stačí), GPS s spoustu senzorů. Vše funguje, GPS jsem podrobněji nezkoušel. Naopak 13Mpix fotoaparát mě zlákal, ale výsledné fotografie nenadchly. Rozlišení je zbytečně vysoké a kvalita nízká už při slabším denním světle. Chce to opravdu mít jasno, na šero rovnou zapomeňte – vše se vám rozmaže jak bláto. Subjektivně M8 fotila lépe.

Moudře bylo vyřešeno nabíjení výkonného akumulátoru, který nabíjíte vlastním nabíjecím konektorem z 220V zdroje i přes USB port či současně oběma, což nabíjení zrychlí. Jak moc jsem neměřil.

Z hlediska ergonomie a praktičnosti je nedomyšlené tlačítko reset, které se jistě občas hodí, když se tablet „kousne“. Otvor je nicméně tak maličký, že nestačí tužka či propiska, ale potřebujete pentelku či jehlu. Já jsem využil náušnici, když se mi to stalo, nicméně tu jako muž nemívám běžně po ruce (či v uchu).

Druhým na první pohled dobrým řešením je ukrytí SIM a mikro SD karty pod v tuto chvíli prakticky pojatá dvířka, která drží a při tom se dobře otevírají. Proč sem ale pro boha výrobce umístil i USB port, který umí i nabíjet? Nechápu. K USB přistupuji častěji a stále otvírat a někam odkládat kryt mě obtěžovalo.

K TÉMATU  Kvalita videa v závislosti na velikosti souboru nejen v Sony Vegas

TIP: Recenze Pipo M8 HD – tablet par excellence

Fotogalerie

 

Nechám to na tobě, zákazníku…

Každý tak nabízí ze dvou vrcholných tabletů Pipo nabízí něco trošku jiného. Cena se liší o 1 000 Kč při stejných 32 GB flash paměti „na palubě“ ve prospěch M8. Kvalitu zpracování obou kusů hodnotím jako dobrou. Rozhodne až výbava a preference zákazníků.

Srovnání rozměrů Pipo M8 HD s Pipo T9

M8 je spíše na filmy i díky většímu displeji, lépe fotí, výkon nepostrádá na rozdíl od 3G modemu. Absenci GPS bych jí při troše nadhledu nevyčítal.

T9 dává na odiv větší svaly i bohatší výbavu. Narazil jsem však na problémy s kompatibilitou, nemožnost instalace Real Racing 3 mě překvapila. Chcete-li opravdu čistě herní tablet, na trhu objevíte v této cenové kategorii i výkonnější a účelu hraní lépe přizpůsobené produkty jako Nvidia Shield. Zároveň se nemohu ubránit dojmu, jako by některé funkce inženýři přidaly jakoby z povinnosti bez patřičného rozpočtu na špičkový hardware. Nárůst výkonu bych čekal vyšší a fotoaparát mě zklamal. To si z mého úhlu pohledu tablet za 8 tisíc jednoduše nemůže dovolit.

 

Aktuální cena Pipo T9 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Zápory Klady
– Reproduktor vzadu + Dobrý výkon
– Fotoaparát + Výdrž baterie
– USB port pod dvířky + Kvalitní displej s vysokým rozlišením
– Vyšší cena + 3G modem a GPS

Za zapůjčení Pipo T9 děkujeme společnosti 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pokud však nepřichází, přestaň čekat dál... Nabízí se parafráze populární písničky, která by mohla pokračovat v duchu, že stačí střídavý, střídavý elektrický proud a do něj připojit TP-Link TL-WA855RE. Samozřejmě to chce také tu Wi-Fi, ale kdo by se zabýval takovými drobnostmi?

Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.
Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek