Středa , 27. 08. 2025

Otakar

Podivná GeForce GTX 750 se 4 GB paměti

12. 02. 2015

12. 02. 2015

Půl roku po uvedení generace GeForce 900 nabízí Asus technologicky již postarší grafickou kartu Strix GeForce GTX 750 Ti OC edition rovnou s „nehoráznými“ 4 GB grafické paměti.

K čemu může být slabšímu GPU užitečné takové množství RAM? Pro obraz 4K či 5K? Snad, ale na to stačí i méně paměti, vždyť 4 GB se v základu chlubí mnohem výkonnější GeForce GTX 980 nebo GTX 970.

TIP: Nvidia uvádí GeForce GT 730

Nejspíše jde o snahu zatraktivnit výběhový model a vyprodat sklady, kde se možná „povaluje“ nadbytek čipů GDDR5 s takty 5,4 GHz. Přeci jen existuje stále dost uživatelů, kteří se ptají, kolik giga má grafická karta a podle toho posuzují její výkon.

Šířka paměťové sběrnice zůstává pouhých 128 bitů. GPU se dočkalo přetaktování z 1 124 MHz na 1202 MHz (tedy o 7,7 %) při 640 CUDA jádrech a 28nm výrobním procesu. Cenu Asus neuvedl, slibuje ale 0dB chlazení.

Zdroj: Asus

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQPiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.

Niceboy voděodolné reproduktory umí, o tom jsme se již několikrát přesvědčili (např. první Raze nebo Raze 2 Twins). Dnes rozbalíme novinku Raze 4 Origin, která chce kromě krytí IP67 oslovit také výkonem 20 W a výdrží kolem 20 hodin a FM rádiem s integrovanou anténou. Nic z toho nezní špatně, tak uvidíme v recenzi.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek